Зі смерті китайського іммігранта у Сан-Франциско в США 6 березня 1900-го розпочалась епідемія бубонної чуми. Тривала 4 роки.
Пандемія чуми почалася за п'ять років до того в Китаї. Через морські торговельні шляхи інфекція поширилася на приморські порти світу — спочатку в Індію, потім у США. Інфіковані щурі і блохи, що переносили захворювання, розбігалися з кораблів по місту. Найбільше випадків смертей було в кварталі Чайнатаун, біля порту. Місто закрили на карантин, усіх мешканців вакцинували примусово. Чума в США тривала до 1904 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від "чорної хвороби" померли правителі Франції
Чума була найстрашнішою вбивцею епохи середньовіччя - вона мала руйнівний ефект на населення Європи ХIV-ХV століття. Також відома як "Чорна смерть", чума переносилась блохами, які найчастіше зустрічалися на щурах. Людству відомі три пандемії чуми. Першою була "чума Юстиніана" у VI столітті в регіонах Середземномор'я, другою — "Чорна смерть" у XIV столітті в Азії, Європі та північній Африці. Передувало розвитку третьої пандемії активізація природних вогнищ чуми в Азії.
Тоді чума призвела до смерті близько 20 млн людей у світі.
Епідемія чуми або "чорна смерть" 20 серпня 1348-го досягла Парижу. "Чорна смерть" убила від третини до половини населення Європи.
Коментарі