Ексклюзиви
Пʼятниця, 14 вересня 2018 17:47

Опублікували нові докази злочинів чекістів

Одеський історик і краєзнавець Олександр Бабич опублікував документи про радянські репресії в Одесі.

Матеріали були засекречені в радянський час. У документах є інформація, що більшовики в 1938 році знищили 3 тисячі жителів Одеси і області, написав він у Facebook.

Обласний керівник НКВС просив наркома внутрішніх справ Миколу Єжова підвищити з 400 до 3 тисяч ліміт на арешт людей по розстрільним статтями і до 2,5 тисяч жертв "трійок", які самі виносили рішення про виселення людей в табори.

У 1940 році самого Єжова розстріляли за звинуваченням у підготовці державного перевороту.

Автор: Facebook
  Одеський НКВС попросило збільшити ліміт на розстріли
Одеський НКВС попросило збільшити ліміт на розстріли

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Боротьба триває" - у Запоріжжі з білбордів привітали агента КДБ

"НКВС Одеської області. Рік 1938. Ось такий документ. Читаємо! Нелюдь Єжов дав на Одеську область додатковий ліміт 400 осіб репресувати. Але місцеві "стаханівці" в НКВС запросили підвищити їм "план по валу" до 3000 чоловік по 1-й категорії (нагадаю, що 1-я категорія це розстріл) та 2500 тисячі - по 2-й категорії (це коли "трійка могла давати великий термін без судового рішення")" – написав краєзнавець.

Музей ГУЛАГУ у Москві береться рятувати документи від знищення. У закладі влаштували виставку ескізів дитячих іграшок художника Бориса Крейцера.

Зараз ви читаєте новину «Опублікували нові докази злочинів чекістів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода