Ексклюзиви
понеділок, 20 липня 2020 18:07

Знайшли карту одного з перших підкорювачів Америки

У німецькому місті Росток знайшли копію карти флорентійського мореплавця Амеріго Веспуччі. Знахідку називають унікальною, адже донині не було відомо про існування жодних оригінальних карт чи копій.

Вона намальована на сторінках видання Novus Mundus 1505 року, що зберігається в бібліотеці міського університету. Відомо, що його підготував друкар Герман Баркгаузен. У книжці подано листування мандрівника зі своїм покровителем Лоренцо Медічі. Також вона містить описи подорожей Веспуччі через Атлантику, передає "Популярна Механіка".

На карті відсутні будь-які свідчення про автора, однак угорський дослідник Гьюла Папай довів, що упорядником оригіналу справді був Веспуччі.

"У цьому випадку мова йде, ймовірно, про єдину карту Амеріго Веспуччі, яка в найбільш повному вигляді, хоча і як копія, збереглася для нащадків", - вважає вчений.

За його словами, з тексту книжки стає зрозумілим, що 1500 року мандрівник відправив родині Медічі 2 складені власноруч карти, в яких також використовувалася розроблена ним проєкція. Доля цих карт невідома, однак друкар міг придбати одну разом із листуванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картограф XVI ст. зобразив Америку подібною до бумерангу

Автор: UB Rostock
  Показали найдавнішу копію карти мандрівника Амеріго Веспуччі
Показали найдавнішу копію карти мандрівника Амеріго Веспуччі
22 лютого 1512-го в Севільї у Іспанії на 58-му році помер флорентійський мореплавець Амеріго Веспуччі, учасник декількох експедицій до берегів Південної Америки, названої ним Новим Світом. Із легкої руки німецького картографа Мартіна Вальдземюллера від імені Веспуччі названо континент Америка.
Зараз ви читаєте новину «Знайшли карту одного з перших підкорювачів Америки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути