Ексклюзиви
понеділок, 21 грудня 2020 08:20

"Наша дорога дитина" - відкрили радіоактивний елемент

"Наша дорога дитина" -  відкрили радіоактивний елемент
Подружжя науковців Кюрі відкрили новий хімічний елемент.Фото: Proect Contro

Подружжя науковців П'єр та Марії Кюрі 20 грудня 1898-го відкрили хімічний елемент радій. За нього подружжя Кюрі отримало Нобелівську премію.

Вони понад 10 років займалися вивченням і видобутком радію і полонію. Полька Марія Склодовська закінчила Варшавський університет, за успіхи в навчанні стала стипендіатом університету в Сорбонні. П'єр - відомий французький фізик і хімік. Вони одружились і жили в Парижі.

Марія вивчала мінерали, що містять уран і торій. Згодом зауважила, що деякі сполуки випромінюють великий процент радіації і підсвічуються в темряві зеленкуватим сяйвом.

Виділяли новий елемент з руди. Працювали науковці у сараї неподалік дому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фізик зробив важливе для медицини відкриття

Розмелювали, просівали, варили уранову породу, робили тисячі кристалізацій. З кількох тонн вихідного матеріалу виділили 1 дециграм майже чистого хлориду радію. Визначили його атомну вагу радію - 225. Назвали "радій" – промінь по-грецьки, через зеленкувате світло. Це наша "дорога дитина", - казали Кюрі.

Склодовська-Кюрі померла в 1934 році через важке захворювання крові. Чоловік загинув 28 роками раніше – його збив кінний екіпаж.

Особисті речі Марії Склодовської-Кюрі зберігаються в особливих умовах і недоступні для простих відвідувачів. Її наукові записи і щоденники досі мають рівень радіоактивності, небезпечний для оточуючих.

Вільгельм Конрад Рентген 8 листопада 1859-го винайшов X-промені під час дослідів з електрикою. 7 тижнів німецький науковець досліджував ці промені і зробив рентгентограму.

Зараз ви читаєте новину «"Наша дорога дитина" - відкрили радіоактивний елемент». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути