Ексклюзиви
Вівторок, 08 червня 2021 12:02

На смітник викинули архів дослідника Києва
6

Речі києвознавця Віталія Ковалинського викинули разом з будівельним сміттям
Фото: Антон Короб
Речі києвознавця Віталія Ковалинського викинули разом з будівельним сміттям
Речі києвознавця Віталія Ковалинського викинули разом з будівельним сміттям
Речі києвознавця Віталія Ковалинського викинули разом з будівельним сміттям
Речі києвознавця Віталія Ковалинського викинули разом з будівельним сміттям

Залишки архіву дослідника й завідувача відділу Музею історії Києва Віталія Ковалинського знайшов на смітнику біля його будинку краєзнавець і гід Антон Короб. Він працює поруч із місцем знахідки.

"Учора повертався з роботи й випадково побачив у смітнику разом із будівельним сміттям окуляри, фотоплівку, слайди зі світлинами із закордонних подорожей. За візитівкою зрозумів, що це речі Віталія Ковалинського. Усе забрав додому. Увесь вечір розбирав, але ще все не передивився. Вони мають меморіальне значення", - вважає Антон Короб.

Чоловік досліджує минуле Києва. Тому вперше побачивши Віталія Ковалинського біля його дому понад 1,5 роки тому відразу познайомився.

"Дізнався, що він тут живе. Але після того лише кілька разів бачилися, бо києвознавець помер. Я ходив до родичів і хотів перехопити його архів. Знав, що часто такі речі продають одразу після смерті. Мене вислухали, але нічого не запропонували. Залишив свій номер телефону. Через кілька тижнів почув від знайомих, що вони бачили книжки й документи Ковалинського на ринку Петрівка в Києві. Потім я дізнався, що колишнім музейником хтось опікувався останнім часом, допомогав матеріально. І цій людині все мало перейти", - веде далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викидати чи залишити - у київському будинку натрапили на розписи й кахлі, яким понад 110 років

На фотоплівці розгледів кадри з відзначення 60-річчя Віталія Ковалинського, його спільні заходи з Терещенками, поїздку до Глухова.

"Найцінніші речі, мабуть, продали ще півтора року тому. Те, що залишилося у квартирі, з початком ремонту винесли. Після допису в Facebook до мене звернулися з Музею Десятинної церкви. Я готовий передати їм ці матеріали", - каже краєзнавець.

Віталій Ковалинський народився в жовтні 1941 року в евакуації в місті Енгельсі Саратовської області, Росія, у родині військового. З евакуації родина повернулася 1943-го до Москви, куди перевели на службу батька. Віталій Ковалинський вступив до першого класу 643-ї школи в Москві. Після закінчення трьох класів родина переїхала до Львова й він продовжив навчання у львівській школі № 17. 1958 року закінчив її.

Упродовж 1958-1961 років працював на різних роботах в організаціях Головкиївміськбуду. У 1960–1965 роках навчався в Київському інженерно-будівельному інституті. У 1967–1996-х займав інженерні й керівні посади в будівельних організаціях і Міністерстві будівництва України (корпорації "Укрбуд").

Одночасно досліджував історію, діяльність видатних особистостей, меценатів і благодійників, краєзнавство. Був одним із керівників секції краєзнавчої літератури Київської організації Добровільного товариства любителів книжки, а також клубу "Києвознавець". З червня 1997-го працював у Музеї історії Києва старшим науковим співробітником, згодом завідувачем відділу. Головний редактор журналу "Купола" з 2005 року.

Автором або співавтор 30 книжок з історії Києва, понад 500 газетних і журнальних публікацій, каталогів і статей у наукових збірниках.

Помер 26 жовтня 2019 року в Києві.

Зараз ви читаєте новину «На смітник викинули архів дослідника Києва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі