Вівторок, 21 січня 2020 12:51

На скелі знайшли малюнок із зображенням богів

Археологи виявили в Іраку 10 раніше невідомих науці скельних барельєфів, що зображують царя і богів Ассирії.

Барельєфи VIII-VII ст. до н.е. висічені у скелі, яка тягнеться вздовж великого стародавнього зрошувального каналу в археологічному районі Файда, приблизно в 20 км на південь від міста Духок, передає Урядовий Кур'єр.

Малюнки розповідають, що цей канал, можливо, був побудований ассирійським царем Саргоном (720-705 рр. до н.е.). Його зображення зустрічаються на панелі двічі, на кожному з її кінців. Між ними, в профіль, зображені статуї головних ассірійських божеств, орієнтованих в тому ж напрямку, в якому по древньому каналу текла вода.

Божества стоять на своїх священних тваринах – левах, драконах, биках і конях. Зокрема, одна із статуй зображає головного ассірійського бога Ашура. Поруч зображено його дружину Мулліс, яка сидить на прикрашеному троні, встановленому на спині лева. Присутні й зображення бога місяця Сіна, бога мудрості Набу, бога сонця Шамаша, бога погоди Ад'ада і богиню любові і війни Іштар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Висячі сади, леви та стародавні вежі - вражаюча 3D-реконструкція давнього Вавилона

Автор: ukurier.gov.ua
  Археологи розкопали новий асcирійський барельєф
Археологи розкопали новий асcирійський барельєф
Автор: ukurier.gov.ua
  Археологи розкопали новий асcирійський барельєф
Археологи розкопали новий асcирійський барельєф
Археологи знайшли тунель із доіспанськими символами ацтеків біля міста Екатепек в штаті Мехіко. Сама споруда - частина системи колоніальних дамб XVII ст., відомих під назвою Альбарадон-де-Екатепек.

Серед 11 зображень були петрогліфи, рельєфні панелі зі штукатурки, зображення бойового щита та голови хижого птаха. У центральному вході в тунель знайшли барельєф храму ацтекського бога дощу Тлалока.
Зараз ви читаєте новину «На скелі знайшли малюнок із зображенням богів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 401
Голосування Хто має представити Україну на Євробаченні 2020 у Роттердамі?
  • Krutь
  • Jerry Heil
  • Go A
  • Девід Аксельрод
  • Khayat
  • Tvorchi
  • Хтось із півфіналістів Нацвідбору
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода