вівторок, 26 березня 2019 08:20

На країну скинули 14 тисяч бомб

На країну скинули 14 тисяч бомб
Військово-повітряна операція НАТО в Югославії. Фото: E-news.su

Серби збили американський літак-"невидимку" F117A 26 березня 1999 року в Югославії. Почалися 78 денне бомбардування.

Ситуація почалась загострюватись після того, як уряд Югославії у 1996–1997 роках почав переселяти сербських біженців із Хорватії та Боснії і Герцеговини на територію Косова. Це призвело до збройних конфліктів.

Рада Безпеки ООН в умовах блокування з боку Росії не могла прийняти жодної резолюції, яка б примушувала центральну владу Югославії припинити етнічні чистки.

Понад 800 тис. албанців, за даними ООН, були змушені залишити свої домівки. Альянс висловив позицію, що проведення повітряної операції є необхідним, щоб зупинити криваві бої та етнічні чистки, а також встановити тривалий мир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 2003 року розпалася Югославія

24 березня 1999 року війська НАТО почали, без формальної згоди Ради Безпеки ООН, військову-повітряну операцію в Югославії. Основна частина операції полягала в застосуванні авіації для бомбардування стратегічних військових і цивільних об'єктів на території Сербії. Це робили військово-морські і військово-повітряні формування США, Великої Британії, Франції, Німеччини.

Протягом операції, що тривала 78 днів, літаки НАТО завдали близько 2300 ракетно-бомбових ударів по 990 об'єктах на території Сербії і Чорногорії. На Югославію було скинуто 14 тис. бомб загальною вагою більше 27 тис. тонн. Масовані бомбардування перетворили всю територію країни на зону екологічного лиха.

4 лютого 2003 року у Бєлграді відбулось засідання парламенту Сербії і Чорногорії, який проголосив створення конфедерації Союзна держава Сербії та Чорногорії.

Зараз ви читаєте новину «На країну скинули 14 тисяч бомб». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути