Печеру із стародавніми наскельними малюнками цивілізації майя виявили археологи на півострові Юкатан. Її глибина становить 12 м.
Стіни печери покриті численними зображеннями тварин і птахів, складними візерунками, фігурами людей і відбитками рук, пише сайт "42.tut.by".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дайвери знайшли реліквії майя у підводній печері
"Майя покривали своїми химерними малюнками в основному стіни. З фарбою люди майя експериментували досить активно - їм були знайомі техніки отримання великого числа кольорів і відтінків", - говорить керівник експедиції археолог Серхіо Гросжан Абімерхі.
Юкатан був центром культури майя з IV до X ст.
Печера, знайдена групою Абімерхі, знаходиться на сході півострова. У малюнках, за словами археологів, величезна кількість деталей, тому для їхнього комплексного вивчення потрібен час.
Після завоювання Південної Америки Мексикою рослини, культивовані майя розійшлися по всьому світу.
1530 року в Італії почали вирощувати помідори. Кукурудза з'явилася на африканському континенті 1590-го. Папайю завезли в Азію 1530 року, тютюн - 1520-го.
Індички з'явилися в Англії 1520 року. Також з цивілізації майя походить бавовна, ваніль, ананаси, квасоля, перець чилі, какао, арахіс та солодка картопля.
Коментарі