Показали кольоризовані фотографії, оригінали яких зроблені в Підкарпатській Русі 1919-1922 років. Тоді українські землі перебували під владою Чехословаччини. У краї, окрім українців, проживали угорці, євреї, чехи, словаки та німці.
Оригінальні знімки зробила чеська етнографиня та письменниця Амалія Кожмінова. Вона працювала інспекторкою шкільного предмета "Рукоділля" та отримала від міністерства шкільництва та народної освіти завдання дослідити ці краї. Кожмінова стала однією з перших жінок-фотографок, які зафіксували життя та побут місцевих горян, передає у Facebook спільнота Transcarpathian Heritage.
Світлини зберігаються в різних архівних інституціях, а кольоризовані копії є частиною приватної колекції чеського фотографа Павла Шойфлера.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Колиски на деревах і мак на городах - якими побачив українські села етнограф на початку ХХ ст.
Раніше публікували кольоризовані фото Києва кінця XIX - першої половини XX ст.
На світлинах можна побачити клопоти звичайного люду, будівництво відомих столичних споруд, зокрема Будинку книги, нині відомого як ЦУМ, Бессарабський ринок, вул. Городецького, Володимирську, Крещатик, Поділ, церкву Миколи Притиска та церкву Вознесіння Господнього на Деміївці, що до 1892 року була дерев'яною.
Коментарі