неділя, 09 грудня 2018 08:20

Лондонські двоповерхові автобуси не мали дверей

Лондонські двоповерхові автобуси не мали дверей
Лондонський автобус. Фото: solomatin.me

У Лондоні 9 грудня 2005 року закінчилась експлуатація "Рутмастерів" - знаменитих двоповерхових автобусів. За цей час "Рутмастер" став символом Лондона і найбільш впізнаваним автобусом у світі.

"Рутмастера" першої серії вводилися в дію з 1959 року для заміни тролейбусів. Останній "Рутмастер" приступив до роботи на лондонських вулицях в 1968 році.
Автобуси першої серії мали довжину в 8,4 метра а пізніші "Рутмастера" були довші - 9 метрів. Автобус завоював величезну популярність серед лондонців і гостей британської столиці. Причиною цьому була особливість конструкції автобуса - відкрита платформа ззаду, через яку здійснювався вхід і вихід в автобус. Дверей автобус не мав. Відкрита платформа дозволяла швидко виходити і входити в автобус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пожежа в театрі забрала життя чверті глядачів

Так як вхід в автобус здійснювався ззаду, то водій не міг продавати пасажирам білети як на інших автобусах, в яких вхід здійснювався через передні двері, тому екіпаж "Рутмастера" складався з двох чоловік - водія і кондуктора.

Списання "Рутмастера" почалося в 1982 році, проте в 1992 році залишилися автобуси пройшли ремонт, були встановлені нові двигуни, що відповідають екологічним нормам. Після цієї модернізації термін автобусів був продовжений і було отримано дозвіл на використання цього виду транспорту протягом десяти років. З 2003 року "Рутмастера" стали швидко зникати з вулиць Лондона.

Найстрашніша пожежа в театрі сталася у віденському "Рінг-Театрі" 8 грудня 1881 року. Кількість постраждалих - понад 900. Рінг-театр був побудований між 1872 та 1874 рр. Гайнріхом фон Ферстером.

Зараз ви читаєте новину «Лондонські двоповерхові автобуси не мали дверей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути