Більш як 60 тис. років тому давні люди стрімко розвивали знаряддя праці.
Останні дослідження свідчать, що розвиток засобів праці жодним чином не пов'язаний із кліматичними змінами впродовж Середньої кам'яної доби. Результати розкопок на півдні Африки довели, що розвиток інструментів для праці спричинили складніші причини. Повідомляє Daily Mail.
Дослідники вважають, що відіграли роль у такому розвитку міграції населення, як взаємодія на великих відстанях та вплив довкілля. Середня кам'яна доба визначила драматичні зміни у житті перших людей у Південній Африці.
Деякі дослідники припускають, що кліматичні зміни могли пришвидшити технологічну і культурну революції. Втім, інші вважають, що кліматично стабільне середовище, можливо, дозволило давній людині впевненіше експериментувати із знаряддями праці.
Науковці з Оксфордського університету зробили аналіз тварин і молюсків з двох археологічних пам'яток: печери Бломбос та Кліпдріфт Шелтер, що в Південній Африканській Республіці. Ці місця заселяли давні люди 98 тис. років тому -73 тис. років тому і 72 тис. років тому -59 тис. років тому відповідно. Палеографічний аналіз даних з печер дає розуміння про навколишнє середовище Південної Африки періоду Середньої кам'яної доби.
Досліджуючи останки молюсків і тварин, оксфордські вчені реконструювали екологічні зміни. Дослідники виявили, що відбулася значна зміна рослинності, посушливість та сезонні дощі. Науковці також з'ясували, що ці фактори не збігалися у часі з головними винаходами давніх людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи виявили найдавнішу зарплатну відомість
Патрік Робертс, аспірант Оксфордського університету, сказав: "наші результати показують, що хоча кліматичні зміни відбулися, вони не відбулися одночасно з інноваціями. Це говорить про те, що ми маємо враховувати й інші фактори впливу на еволюцію людей."
Як повідомляли раніше, у Малині Житомирської області під час археологічних розкопок на місці древнього Городища знайшли багато цінних експонатів. Археологи, зокрема, натрапили на ліпний посуд, кераміку, наконечники, ножі, прясельця, рештки тварин та навіть залишки металургії.