Четвер, 26 листопада 2020 01:13

Голод - найдавніша та найдешевша зброя - історик

Автор: Валерій Шмаков
  Історик Андрій Козицький написав перший в Україні університетський підручник на тему геноцидів
Історик Андрій Козицький написав перший в Україні університетський підручник на тему геноцидів

У світовій історії здавна використовували голод для цілеспрямованого винищення людей

"Це найдревніша й найдешевша зброя. Дотепер потенційно небезпечна. Смертність від голоду легко видати за результат негативних природних обставин", - розповів історик Андрій Козицький.

За допомогою голоду більшовики знищували українців у 1932-1933 роках. Але його використовували і в інших місцях на планеті.

Першим геноцидом ХХ століття вважають винищення африканських племен гереро і нама в Німецькій Південно-Західній Африці у 1904-1907 роках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна кожної страви - врятовані життя. Створили онлайн-ресторан пам'яті

"Війська придушили повстання. Частину чоловіків убили. Жінок, старих і дітей вигнали в пустелю Калахарі. Там вони загинули від голоду та спраги. Втрати народу гереро – 65 тисяч, нама – 10 тисяч. Майже 80 відсотків жертв померли в пустелі. Від голоду загинули більш як третина вірмен під час геноциду в Османській імперії. Після депортації їх поселили в концтаборах на території Іраку та Сирії. Понад 30 відсотків євреїв у гетто чи концтаборах зазнали голодної смерті. Ще більше було таких жертв у Камбоджі у 1975–1978-х. Голод – важливий складник геноциду на острові Тімор, який влаштовувала Індонезія, та у провінції Дарфур у Судані, де мусульманський уряд винищував місцевих анімістів", - каже дослідник.

Повне інтерв'ю з Андрієм Козицьким читайте у журналі "Країна" від 26 листопада.

У Києві презентували краудфандингову платформу "Зерна правди". Кошти збиратимуть для створення та втілення проєкту основної експозиції Музею Голодомору.

Зараз ви читаєте новину «Голод - найдавніша та найдешевша зброя - історик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі