У США вперше відзначили як офіційне свято День бабака 2 лютого 1886-го. Намагаються розбудити від сплячки бабака, який нібито може віщувати погоду.
Ще в Римській імперії відзначали День їжака. Древні римляни вгадували по поведінці розбудженого їжака погоду на кілька тижнів. Перша згадка про День бабака у США була 1841 року. Бабаки там більш популярні тварини за інших. Американському бабаку з міста Панксатон, штат Пенсильванія, дали ім'я Великий Філ.
Щороку зранку 2 лютого в Панксатоні збираються тисячі глядачів і чекають, яку погоду провістить бабак цього разу. Філа витягають із нори і він робить свій прогноз. Якщо він бачить свою тінь — отже, буде ще кілька морозних тижнів. Але якщо день похмурий, бабак не бачить тіні - йде рання весна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На порятунок трьох китів витратили $5,5 млн
Згідно зі статистикою, передбачення Філа неправильні. Прогноз бабака збувся лише в 39% випадках.
Філ прославився завдяки романтичній комедії 1993 року "День бабака". Цей популярний голлівудський фільм сприяв поширенню відзначення Дня бабака в різних країнах.
В Україні є два бабаки-"метеорологи" — слобожанський Тимко і галицький Мишко.
Криголам "Адмірал Макаров" 26 жовтня 1988-го пробив лід в замерзлій лагуні Чукотського моря неподалік американського містечка Барроу, щоб врятувати китів. Американці витратили на операцію з порятунку $5,5 млн.
Коментарі