Працівники НКВС підірвали греблю Дніпрогесу 18 серпня 1941 року. Того дня через Хортицю через неї йшли та їхали колони біженців.
Погано озброєні радянські війська розпочали бій з переважаючими силами німців. По мосту через Дніпро німецькі танки прорвалися на Хортицю. Бійці радянської 274-ої дивізії продовжували бій. Близько 15:00 снаряд влучив в замінований міст Стрілецького, від детонації якого міст вибухнув. Радянські війська на острові опинилися в пастці, пише uahistory.com.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У сараях лежать щільно складені трупи розстріляних і напівспалених корів"
Від вибуху утворилася пробоїна, через яку ринула вниз багатометрова хвиля. Крики людей і тварин охопили Хортицю, але нікому було рятувати. Німецьке командування оцінювало свої втрати в 1,5 тис. осіб. Жертви серед червоноармійців та цивільного населення оцінюються цифрами від 20 до 120 тис. осіб.
Вибух на Дніпрогесі був підготовлений ще на початку серпня і схвалений Сталіним. Його готували начальник Відділу військово-інженерного управління штабу Південного фронту підполковник Олексій Петровський та представник Генерального штабу Червоної Армії Борис Єпов.
Альбом із світлинами щасливих дітей створили 1947 року у СРСР, щоб підняти дух народу в післявоєнний час. У ньому описали всі переваги батьківства, аби жінки хотіли народжувати.
Незважаючи на пропагандистський характер альбому, аж до середини 1960-х у СРСР постійно зростала кількість абортів: 1964 року їхня кількість сягала 5,5 млн.
Коментарі