Рештки мамонтів і північних оленів знайшла українсько-польська команда археологів у селі Дорошівці Заставнівського району Чернівецької області.
Вони досліджували стоянку первісних людей віком понад 20 тис. років, повідомляє ІА АСС.
"Це багатошарова стоянка. Ми фіксуємо сім культурних шарів. У різні періоди люди приходили сюди й облаштовували помешкання. Поруч Дністер і сюди ходили тварини стадами. А там, де були тварини, і проживали люди, які на них полювали", - повідомила очільниця експедиції Лариса Кулаковська.
На глибині 6 м археологи знаходять рештки давніх тварин.
"Для нас це село криє багато таємниць і археологічних знахідок. Тому ми співпрацюємо з колегами з Києва. З 2019 року разом проводимо розкопки в Дорошівцях. І для нас як науковців-археологів, які займаються періодом палеоліту в Польщі й Центральній Європі, ця стоянка є неабияким цінним джерелом для наукових досліджень. У Польщі немає досліджених стоянок такого типу доби палеоліту, з таким багатим культурним нашаруванням. Основною особливістю стоянки є добре збережені рештки тварин доби палеоліту", - розповіла професорка Жешувського університету Марта Полтович-Бобак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У траншеї знайшли скелет жінки
Рештки щелепи збереглися в хорошому стані. На стоянці також виявили знаряддя, за допомогою яких давні люди освіжували туші вбитих тварин, розрізали шкіру, виготовляли предмети побуту з кісток.
Археологи показали нові знахідки в замку в Кам'янці-Подільському Хмельницької області. У господарській ямі пізнього етапу чорноліської культури знайшли цілу посудину, повідомляє міська рада Кам'янця-Подільського.
Коментарі