Ексклюзиви
Середа, 27 січня 2021 12:29

Біля аеропорту відкопали статуї жінки та її служниці

У мармуровій гробниці неподалік міжнародного аеропорту Афін археологи знайшли давньогрецькі погребальні статуї. Археологічні роботи проводили перед початком будівництва на тому місці нової ратуші міста Пеанія.

Пошкоджені скульптури були розміщені на одному постаменті, та зображали 2 жінок, які дивилися одна на одну. Праворуч на елегантному кріслі сиділа жінка в прозорій мантії. Її ноги стояли на підставці. Ліворуч від неї стояла служниця, яка підтримувала голову жінки лівою рукою та дивилася на неї зі смутком. Імовірно, перша жінка померла, повідомляє Tornos news.

За словами археологів, такі поховальні статуї були типовими для практик IV ст. до н.е. Подібні знаходили у Священному храмі Святої Параскеви в Маркопуло, що на острові Кефалонія, а також на археологічній ділянці Керамейкос.

Скульптури передали до археологічного музею села Враврони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У фундаменті багатоквартирного будинку виявили гігантську статую Будди

Автор: Greek Ministry of Culture
  У місті Пеанія, що неподалік Афін знайшли давні поховальні статуї жінок. Імовірно, датовані IV ст. до н.е.
У місті Пеанія, що неподалік Афін знайшли давні поховальні статуї жінок. Імовірно, датовані IV ст. до н.е.
У Туреччині археологи знайшли статуетку богині раннього бронзового віку. Розкопки проводили на археологічній ділянці Кюльтепе в провінції Кайсері, у центрі країни. Статуї приблизно 4,2 тис. років. У давнину в регіоні існував культ жіночого божества.
Зараз ви читаєте новину «Біля аеропорту відкопали статуї жінки та її служниці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі