Археологи розшифрували записи на глиняній табличці і дізналися, що працівникам давнього Урука платили пивом.
Розшифровка записів на глиняній табличці віком 5 тис. років показала, що працівникам в Уруку (одне з міст стародавньої Месопотамії) поденно платили пивом. Кількість подряпин на поверхні таблички означали кількість судин з напоєм, які видавали певному працівнику. Фактично, це найдавніша зарплатна відомість. Про це повідомляє Science Alert.
Дана табличка є однією з найдавніших в регіоні. На ній присутні два знаки: голова людини, яка їсть з миски (пайок), і конічну посудину (пиво).
Вчені відзначають, що пивом працівникам платили не тільки в Месопотамії. У Стародавньому Єгипті, наприклад, деякі будівельники пірамід отримували 4-5 літрів напою в день. Виплати алкогольними напоями не малі на меті споювати працівників, аби зробити їх покірнішими. У давнину алкоголь сприймався як важливе джерело поживних речовин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канадський вчений виявив найдавніший у світі рис
Урук - стародавнє місто-держава шумерів у південному Дворіччі, засноване в 3 тис. до н. е. Урук став першим містом Месопотамії. Навколо нього звели стіну - це свідчило про те, що він став містом, а не просто поселенням. У ньому проживали до 6 тис. осіб. Місто було храмовим і військовим центром регіону.
Як повідомляли раніше, в околицях древнього міста Мачу-Пікчу (Перу) виявили невідомі раніше наскельні малюнки. Знахідки, ймовірно, стосуються доінкового періоду.