Біля села Новофедорівка Чутівського району на Полтавщині археологи знайшли сімейне поховання кінця ІІІ - початку ІІ тисячоліття до н. е.
Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" проводить дослідження в зоні реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ - Харків – Довжанський між Полтавою і селищем Чутовим.
Кургани значно зруйновані. В одному знайшли комплекс поховань ямної культури - друга половина III - початок II тисячоліть до н. е. Тут є значна кількість кременевих відщепів та уламків виробів із кременю, а також впускне поховання, що належить до бабинської культури - середина ІІ тисячоліття до н.е, передає ras.gov.ua.
В другому виявили групове, ймовірно, сімейне поховання пізньоямного часу - кінець ІІІ - початок ІІ тисячоліття до н.е. У чоловічому похованні знайшли кам'яну сокиру, в жіночому — бронзове скроневе кільце, в дитячому — багате намисто з пронизок, намистин та амулетів з ікол собаки чи вовка.
Неподалік знайшли дві невеличкі ями, попередньо атрибутовані як жертовні. В одній з них - поховання дитини зі скребком у голові, а в другій, приблизно за метр від неї, — лише горщик, без поховання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким було життя індіанців на початку XX ст. - листівки
Ще одне поховання належить до інгульської катакомбної культури - перша половина ІІ тис. до н.е. Поховання мало супровідний інвентар, який є доволі рідкісним для цього типу пам'яток — на дерев'яному блюді лежала товчена мінеральна посипка чорного кольору, всередину якої поклали два астрагали - таранні кістки малої рогатої худоби.
V Міжнародна літня польова археологічна школа завершила розкопки скіфського городища у Більську, Полтавщина. Археологи виявили 18 поховань, серед яких лише одне чоловіче. Серед знайдених артефактів - уламки глиняного ліпного посуду та античних амфор, бронзові сережки, лазурове намисто, рідкісна раковина каурі.
Коментарі