Ексклюзиви
Понеділок, 25 січня 2021 15:12

Як люди ходили вклонятися "Цариці Карпат" - раритетні фото
15

Яким був Гошівський монастир та його прихожани в першій половині XX ст.
Фото: facebook.com/old.border.mandrivka/
Яким був Гошівський монастир та його прихожани в першій половині XX ст.
Яким був Гошівський монастир та його прихожани в першій половині XX ст.
Яким був Гошівський монастир та його прихожани в першій половині XX ст.
Сучасний вигляд території Гошівського монастиря

Показали фотографії Василіянського монастиря Преображення Господнього та його прихожан в першій половині XX ст. Святиня розташована в селищі Гошів - тепер Долинської громади Калуського району Івано-Франківської області.

Фотографії публікує у Facebook спільнота "Мандрівка Старим Кордоном".

Щодо історії села відомо, що 1397 року польський король Владислав подарував його своєму слузі Михайлу Волошину. Перші письмові згадки про монастир датуються 1509 роком, але, імовірно, він був і раніше. 1570-го лицар королівського війська Кучулад побудував тут церкву, яку пізніше спалили кримські татари.

1629 року новий власник села Євстахій Шумлянський відбудував церкву і монастир у Чорному Ділку, але через пожежу у другій половині XVII ст. їх перенесли на Ясну Гору. XVIII ст. сталася нова пожежа, а відбудову монастиря після неї завершили до 1772-го.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маршрут вихідного дня: Гошівський монастир щороку відвідують тисячі туристів

Роками до монастиря навідувалися тисячі туристів та паломників. У ньому зберігали ікону Гошівської Божої Матері. Віруючі відзначали її чудотворність. Пізніше вона отримала назву "Цариця Карпат".

У часи Другої світової війни монастир зазнав значних пошкоджень. Його ліквідували за радянської влади, побудували дитячий будинок та базу відпочинку.

Святиню відродили в 1990-х.

На архівному фото показали втрачену Стрітенську церкву у Києві зразка 1861 року. Кадр зроблений ще до перебудови будівлі. На фото вдалині праворуч від Стрітенської церкви видно Софійський собор, а ліворуч – Михайлівський Золотоверхий монастир. Водночас перед будівлею зображено частину Сінного ринку. Сам кадр зроблений у коричневих відтінках.

Зараз ви читаєте новину «Як люди ходили вклонятися "Цариці Карпат" - раритетні фото». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі