Ексклюзиви
Середа, 08 липня 2015 16:45

71 рік тому у СРСР запровадили "податок на яйця"

71 рік тому в Радянському Союзі було запроваджено звання "Матір-героїня" і податок на бездітність, який діяв до розпаду СРСР. В народі він отримав назву "податок на яйця".

Метою введення податку було залучення коштів бездітних громадян до витрат самої держави на виховання та утримання дітей в дитячих установах, надання допомоги багатодітним сім'ям та одиноким матерям, а також непрямий вплив на демографічну ситуацію в країні.

І якщо з досягненням першої мети – поповнення бюджету – даний податковий збір за логікою речей справлявся, то на стимулювання народжуваності і, як наслідок, збільшення чисельності населення в країні рад він навряд чи вплинув.

Податок на бездітність, що діяв у СРСР з листопада 1941 року, був офіційно встановлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 21.11.1941 року "Про податок на холостяків, одиноких та бездітних громадян СРСР".

Істотні зміни в даний правовий акт було внесено Указом Президії Верховної Ради СРСР від 08.07.1944 року "Про збільшення державної допомоги вагітним жінкам і одиноким матерям, посилення охорони материнства і дитинства, про встановлення вищого ступеня відзнаки – звання "Мати-героїня" та заснування ордена "Материнська слава" і медалі "Медаль материнства".

Автор: 1576.com.ua
 

СРСР не винайшов колесо: у 351 р. до н.е. в Стародавньому Римі подібний закон ввів цензор Камілл, у 1909 році вводився в Болгарії, 6 грудня 1926 Беніто Муссоліні ввів в Італії податок на холостяків. 

В СРСР стандартно застосовувалася 6-відсоткова ставка оподаткування. Для громадян, чий заробіток вважався невисоким (конкретні суми визначалися нормативним актом), встановлювалася знижена ставка податку. З працівників творчих професій, незалежно від фактичного розміру заробітку, податок стягувався за максимальною ставкою.

Сплата податку припинялася з моменту народження дитини. Також від сплати податку звільнялися люди, які усиновлювали дітей.

Зараз ви читаєте новину «71 рік тому у СРСР запровадили "податок на яйця"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 97
Голосування Скільки золотих нагород виграє Україна на Олімпіаді?
  • 1) менше трьох
  • 2) три
  • 3) більше трьох
Переглянути