четвер, 19 вересня 2013 18:07

"У нього стріляли на моїх очах, я вся в його крові"

Автор: фото з сайта www.wordpress.com
  Жаклін Кеннеді під час президентства свого чоловіка Джона Кеннеді стала законодавицею моди і стилю для жінок у всьому світі. ”Стиль Джекі”, як його називали, виглядав так: костюми зі спідницями по коліно, рукави у три чверті, рукавички вище ліктя, якими вона прикривала незграбні зап’ястя, туфлі на низьких підборах і капелюшки
Жаклін Кеннеді під час президентства свого чоловіка Джона Кеннеді стала законодавицею моди і стилю для жінок у всьому світі. ”Стиль Джекі”, як його називали, виглядав так: костюми зі спідницями по коліно, рукави у три чверті, рукавички вище ліктя, якими вона прикривала незграбні зап’ястя, туфлі на низьких підборах і капелюшки

— Привіт, це Жаклін Кеннеді? Це Мерилін Монро, — набрала номер Білого дому в травні 1962-го голлівудська зірка. Слухавку взяла дружина 35-го президента США Джона Кеннеді. — Джон обіцяв одружитися зі мною. Я доведу цю справу до кінця. Ти не влаштовуєш його в ліжку. Казав мені, що не вважає себе вдоволеним.

— Добре, дорогенька, виходь. Ти станеш першою леді. Не заважатиму вам. Ти візьмеш на себе всі обов'язки і всю відповідальність, вестимеш прийоми, їздитимеш із візитами за кордон. Я не проти, — поклала слухавку Жаклін Кеннеді.

Мерилін приголомшена. Вона не очікувала, що суперниця буде такою спокійною. Бо й не здогадувалася, що Джекі — так свою першу леді називали американці — знає не лише про їхній роман, що триває вже вісім років, а й узагалі в курсі походеньок свого чоловіка. Знає й мовчить.

Жаклін Був'є побралася з багатим сенатором із клану Кеннеді 12 вересня 1953-го. Джон на 12 років старший за неї. Він не був прихильником шлюбу, але холостяцький стан шкодив його політичній кар'єрі. Тому вирішив одружитися. Жаклін знала про його репутацію ловеласа. І здогадувалася, чого можна чекати від чоловіка у шлюбі.

— Не думаю, що є багато чоловіків, вірних дружинам, — казала вона до весілля подрузі.

Мати запевняла, що заміж треба виходити за великі гроші. Вона й сама покинула брокера — батька Жаклін — заради мільйонера. Ідеальний тип чоловіка для Жаклін: значно старший за дружину, у нього є стиль, гроші, становище в суспільстві, він уміє спокушати жінок. У характері має щось авантюрне, що приємно лоскоче нерви. Подружня вірність до цих чеснот не входила. Ось чому Джон Кеннеді підійшов їй. Як і вона йому — елегантна, розумна, добре освічена — закінчила Сорбонну, фотогенічна дівчина зі світським лоском.

Після весілля рейтинг Джона Кеннеді поповз угору, любовних походеньок він не закинув. Якось покоївка знайшла в його ліжку чорні шовкові труси й віддала їх Джекі — вирішила, що то її. Жаклін дочекалася чоловіка і віддала йому знахідку:

— Це не мій розмір. Поверни їх господині.

Кеннеді й не думав ховатися. Урешті-решт Джекі почала подумувати про розлучення: вона не кохала чоловіка, але його зради її принижували.

— Ти маєш лишитися із Джоном, — сказав їй свекор. — Ти — ідеальна дружина політика, — і вручив їй мільйон доларів.

Жаклін гроші взяла, але вирішила помститися. У Голлівуді вона дозволила себе спокусити кінозірці — Вільямові Голдену. Зустрічалася з ним в тому ж готелі, де її зраджував чоловік із Мерилін Монро. Після повернення в Білий дім завагітніла.

— Це не моя дитина, — заявив Джон і продовжив розважатися.

Коли катався на яхті із вродливими жінками, Джекі госпіталізували. Вона народила мертву дівчинку.

— Негайно повертайся додому, — наполегливо радили Кеннеді приятелі. — Якщо ти збираєшся балотуватися у президенти, маєш бути із дружиною. Інакше всі жінки Америки проголосують проти тебе.

— Я залишуся з ним, але не збираюся бути вірною, — проговорилася Жаклін подрузі.

У той час на неї звернув увагу власник танкерного флоту, і неабиякий любитель жінок, грек Аристотель Онасіс. Джекі, яку називали найелегантнішою дамою світу, вразила його. Він захотів відібрати її в Кеннеді, сім'ю якого ненавидів. Вважав, що цей клан хоче його знищити і постійно боровся з ним за владу і гроші. А відтепер і за Жаклін. Спершу заприятелював із її сестрою. Згодом через неї запросив на свою яхту дружину Кеннеді. І вона погодилася — на зло чоловікові, який вкотре втік розважатися. Усі розкоші світу були на яхті мільйонера: вісім сортів чорної ікри, вина, сири, два перукарі з Парижа та три шеф-повари. Онасіс мало не носив Жаклін на руках.

— Варто було побачити її обличчя зранку, щоб зрозуміти, що між ними відбувалося вночі, — розказував один із гостей.

За місяць, 22 листопада 1963-го року, Джона Кеннеді застрелили в Далласі  на очах у дружини — вони їхали разом в автомобілі. Куля вцілила в шию і голову президента. Його кров і мізки заляпали всю автівку. Зокрема й рожевий костюм від Шанель, що був на Жаклін. Перша леді пішла за чоловіком в операційну. Її намагалися не впустити.

— У нього стріляли на моїх очах, я вся в його крові. Що може бути гірше? Я хочу бути з ним, коли він помре, — заявила й відмовилася від заспокійливого.

У тому ж заляпаному кров'ю й мізками костюмі вона стояла поруч із Ліндоном Джонсоном, коли той у літаку складав присягу на президенство. Витримка й гідність Джекі вразили американців, вона стала національною святинею. За п'ять років світ шокувала звістка: Джекі вийшла за Онасіса. Преса майоріла заголовками: "Вийшла за незаповнений чек", "Джон Кеннеді вмер удруге". Ніхто не знав, що тривалий час вона з Онасісом, який мав славу найбагатшого чоловіка світу, були таємними коханцями.

— Він хотів її отримати і знав, як це зробити — ця жінка любить гроші, — згадував приятель грека.

Їй було 38, йому 68, хоча казав, що 62. Офіційно шлюб тривав шість років, але фактично розвалився за кілька тижнів. Жаклін не сиділа біля чоловіка, не панькалася з ним. Натомість тринькала його гроші. Могла забігти у крамницю й за 10 хв. лишити $100 тис. Якось на вечірці пес зіпсував соболине манто її сеcтри Лі.

— Завтра ми купимо інше, а рахунок пошлемо Арі, — так називала Онасіса.

За перший рік заміжжя вона витратила $20 млн. Аристотель вирішує розлучитися. Наймає приватного детектива, щоб звинуватити Джекі в зраді. Але несподівано в авіакатастрофі гине його 25-річний син. Тільки-но вимкнули апарат штучного дихання, як Жаклін підійшла до нареченої небіжчика.

— Він хоче зі мною розлучитися, — заговорила про Онасіса. — Не знаєте, скільки дасть відкупного?

Та мало не впала:

— У таку хвилину для родини ви хочете говорити про гроші?

Аристотель сумував за сином і слабшав із кожним днем. Коли він помер, Жаклін пробула біля труни 7 хв. За його спадок вона гризлася. За грецькими законами, донька Христина була головною спадкоємицею. Вона віддала вдові $26 млн і антикваріат. За 20 років він приніс їй $35 млн прибутку на аукціоні Сотбіс.

— Я думала дати менше, але мені набридло сперечатися з нею, — казала Христина. — Не можу на неї дивитися, я ненавиджу її.

 

1929, 28 липня — Жаклін Був'є народилася в пригороді Нью-Йорка Саутгемптоні в родині ірландки і француза. Батько був біржовим маклером. З дитинства дівчинка гарно їздить верхи і це захоплення матиме все життя

 

1949 — студенткою останнього курсу нью-йоркського коледжу їде на два роки до Парижа, у Сорбонні удосконалює французьку мову й вивчає культуру та мистецтво Європи. Пізніше в США переходить в університет Джорджа Вашингтона, де отримує диплом бакалавра мистецтв. Працює репортером в газеті. 1952-го на обіді в друзів знайомиться із сенатором і мільйонером Джоном Кеннеді. За рік оголошують про заручини.

 

1953, 12 вересня — одружилися. За три роки Жаклін народила мертву дівчинку, 1957-го — доньку Керолайн. 1960-го з'явився на світ син Джон — 1999-го він загинув в авіакатастрофі. 1963-го народивя син Патрік — прожив 3 дні.

 

1961-1963 — перша леді США. Здійснила реконструкцію Білого Дому. 25 жовтня 1968-го — за 5 років після вбивства Джона Кеннеді — вийшла заміж за грецького мільйонера Аристотеля Онасіса.

 

1975 — вдруге овдовіла. Жаклін стала редактором журналу за платнею $200 на тиждень. До кінця життя її близьким другом був Моріс Темплсмен — промисловець і торговець діамантами.

 

1994, 19 травня — Жаклін померла від раку лімфатичних вузлів. Поховали її біля першого чоловіка й доньки у Вірджинії.

Зараз ви читаєте новину «"У нього стріляли на моїх очах, я вся в його крові"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути