
У Львові медики вийняли з-під ока 24-річної дівчини 14-сантиметрового гельмінта.
Черв'як "оселився" під шкірою повіки ока ще два роки тому. Проте тоді ніхто жінці не повірив. З неї глузували. Через це вона не зверталася до лікарів. При цьому час від часу відчувала ворушіння в ділянці ока, повідомляє cdc.
Це другий випадок дирофіляріозу на Львівщині цього року. Захворювання переносять комарі.
Перебіг хвороби у пацієнтки був не помітним. Проте характерною ознакою для дирофіляріозу є відчуття пересування під шкірою. Причому переміщуватися гельмінт може на кілька сантиметрів на добу.
"Львів'янка звернулася по медичну допомогу вже із болісними відчуттями в місці пухлинки, що утворилася у куточку ока. Характерним для дирофіляріозу є міграція паразита. Пухлину і гельмінта видалили", - розповідає лікар-паразитолог Елла Матіяш.

У людей дирофіляріоз проявляється підшкірними вузлами. У багатьох випадках хвороба перебігає безсимптомно.
При ураженні ока (це майже в 45% випадків) виникають вузли під шкірою повік.
Переносять дирофіляріоз інфіковані при укусі хворих тварин комарі. В організм людини личинка гельмінта потрапляє з укусом через укус комара.
З моменту зараження людини до утворення пухлини може минути від одного місяця до двох років.
Спершу на місці укусу комара з'являється невеличке ущільнення, яке згодом може вирости до розмірів пухлини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які хвороби можуть передати домашні тварини господарям. Роз'яснення ветеринара
Крім відчуття переміщення, у місці локалізації паразита може свербіти, пекти, набрякати червоніти. Можуть бути скарги на головний біль та загальне нездужання.
Як захиститися:
подбати про репеленти – засоби, що відлякують комарів
не забути про захисні засоби для домашніх тварин
проводити періодичну дегельмінтизацію тварин, оскільки вони є джерелами інвазії.
Комарі через укуси можуть заражати людину личинками паразитів - дирофіляріями. Ті здатні жити під шкірою обличчя, заповзати в очі, мошонку. Виростають до кількох сантиметрів.
Улюбленими місцями цих паразитів на тілі людини є очі, ноги й руки, шия, обличчя, груди, мошонка. Можуть з'явитися такі симптоми, як слабкість, пасивність, нудота, нервозність, безсоння, підвищена температура, болі в голові та в області ураження паразитом. У 50% випадків зазвичай потрапляють в органи зору. Людина скаржиться на відчуття чогось повзаючого в оці. Спостерігається почервоніння повік і очей.
Коментарі