
Післяпологова депресія виникає у третини породіль. Це стан, за якого жінки можуть завдати шкоду собі та дитині. Про це Gazeta.ua розповіла столичний психотерапевт Марія Дьяконова.
"Перше, що виникає за післяпологової депресії, - втрата настрою, інтересу до життя. Жінка не має сил займатися дитиною та побутом. Дитина перестає її радувати, в якийсь момент стає тягарем. Може мати роздратованість, агресію. Жінка може психувати, бити посуд, піти з будинку, говорити про розлучення. Жінки шкодують про народження дитини. Кажуть, що вона їм непотрібна", - каже Марія
Аби виник такий стан, мають збігтися кілька причин. Це гормональна перебудова під час вагітності та пологів, внутрішні психологічні проблеми та негаразди у сім'ї.
"Часто депресія виникає у жінок, котрі ставлять собі завищені вимоги. Хочуть все встигнути: приготувати, прибрати, гарно виглядати і впоратись з дитиною. Звісно, це їм не вдається без допомоги. Жінкам видається, вони нічого не можуть, нічого не вміють. У такій ситуації дуже важлива підтримка родичів і чоловіка. Частину домашньої роботи вони мають взяти на себе. Важливо пояснити жінці, що їй зараз достатньо бути матір'ю, а роль господині відкласти доки дитина не підросте", - радить психолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер хлопчик, якого мати викинула з вікна
Післяпологову депресію відрізняють від психозу. На нього хворіють 2% породіль. Буває у тих, хто до пологів мав психічні проблеми - шизофренію, біполярний розлад.
"Порушення психіки з'являється в певному віці. У жінок - від 20 до 30 років. Коли є схильність, як правило, спадкова, такий великий стрес, як пологи, запускає хворобу. Про психоз свідчить агресія - бажання завдати шкоду слабшому - дитині, батькам. Іноді ця агресія направлена на себе", - пояснює психотерапевт.

Коли жінка годує грудьми, їй не можна заспокійливе та антидепресанти. Тому післяпологову депресію лікують поведінковою терапією. До психотерапевтів та психіатрів звертаються, коли поведінка стала неконтрольована.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дев'ятикласниця народила сина й викинула з 5-го поверху
"Наприклад, коли жінка годинами миє підлогу у квартирі чи миється в душі. Агресія виявляється не тільки на словах. Вона кидається з кулаками на чоловіка. Дитину кидає на ліжко, відмовляється її годувати, підходити до неї. Якщо жінка пригнічена, можна допомогти власними силами, привести родичів, бабусь-дідусів, друзів. Важливо дати можливість такій особі вийти хоча б ненадовго. Відправити її в кафе випити каву і з подружкою посидіти. Пояснити, що важливо спати, бо сон - внутрішній психотерапевт", - каже Марія.
Коментарі