У Києві зафіксували перші в цьому році випадки нападу кліщів на людину. Починаючи з 2 березня, в лікарні вже звернулися шість постраждалих.
Про це розповів керівник Головного управління Госпродпотребслужби в Києві Олег Рубан.
"Можна говорити, що сезон нападу кліщів вже почався. При цьому ще не пізно проводити протикліщеві заходи", - розповів Рубан.
У разі укусу кліща, медики радять відразу ж звертатися до травмпункту, їх адреси можна подивитися тут.
Як захиститися від нападу кліщів?
1. Перед виходом на природу, одягатися потрібно в світлий однотонний з довгими рукавами, щільно прилягає до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором.
2. Проводити під час прогулянки огляд через кожні дві години і ще раз вдома.
3. Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів.
4. Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 продуктів, якими шкідливо робити маски для обличчя
5. Також слід оглянути на предмет кліщів свою собаку до того, як впустити до помешкання.
6. Використовувати засоби, що відлякують кліщів. Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити згідно з інструкцією.
Найчастіше кліщі присмоктуються до місць з найбільш тонкою шкірою: за вухами, на шиї, під пахвами, в паховій області. Тому, повернувшись додому, обов'язково огляньте себе на наявність кліщів.
Як позбутися кліща?
Якщо немає можливості звернутися до лікаря, видалення проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки.
Її слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно видалити разом з хоботком.
Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою.
Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.
Коментарі