середа, 12 грудня 2018 11:25

За останні чотири роки Україна опустилася на 58 сходинок за індикатором "Охорона здоров'я" - нардеп Дубіль

За останні чотири роки Україна опустилася на 58 сходинок за індикатором "Охорона здоров'я" - нардеп Дубіль
Нардеп Валерій Дубіль вважає, що для порятунку української медицини потрібно не лише реанімувати економіку, а й запобігти зростанню фінансового тягаря витрат на лікування для громадян. Фото: Главком

Ефективність системи охорони здоров'я не залежить від рівня ВВП.

Про це сьогодні під час візиту на Чернігівщину заявив народний депутат з фракції "Батьківщина" Валерій Дубіль.

Експертна група "Здоров'я нації", яку очолює народний обранець, дослідила – на цей показник впливає політика в системі охорони здоров'я (СОЗ).

"За останні чотири роки політика МОЗу опустила Україну на 58 сходинок за індикатором "Охорона здоров'я" у рейтингу аналітичного центру Legatum Institute зі штаб-квартирою в Лондоні. У 2015 ми були на 79-й позиції, у 2017 – на 135-й, а у 2018 — вже на 137-й зі 149 країн", - говорить нардеп.

Він наголосив – щоб виміряти ефективність системи охорони здоров'я, аналітичний центр Legatum Institute зі штаб-квартирою в Лондоні використовує 11 різнозважених показників. 9 з них – об'єктивні, два – суб'єктивні. Показники базуються на статистичному аналізі, соціологічних дослідженнях та експертних оцінках учасників опитування.

Аналіз свідчить: країни зі схожим рівнем витрат на охорону здоров'я можуть мати разюче різні результати своїх інвестицій – все залежить від керівництва системою.

Тому для порятунку української медицини потрібно не лише реанімувати економіку і знижувати податки, а й запобігти зростанню фінансового тягаря витрат на лікування для громадян/домогосподарств до критичного для них рівня. Це можливо буде зробити тільки після зміни діючої влади.

"У команди МОЗу немає єдиної стратегії, тому коли вони намагаються щось "реформувати" в одному місці, інше – страждає. Це як пігулки: лікуєш одне – калічиш інше. І, на жаль, й досі все, що ми бачимо зі сторони МОЗу –боротьба із лікарями і власним народом, якими вони навпаки мали б опікуватися", - говорить він.

Валерій Дубіль наголошує, що трансформацію медицини необхідно почати з плану.

"Першим кроком необхідно розробити стратегію – спільно із всіма сторонами – лікарями, пацієнтами, юристами, експертами, будь-ким, хто у цьому зацікавлений. Не існує якогось одного набору варіантів стратегії, який успішно працюватиме будь-де – потрібно зважити на особливості економіки, природні умови, демографічні і географічні особливості розташування, соціальні та історичні. У різних умовах різні компоненти СОЗ можуть взаємодіяти найнесподіваніше", - закцентував народний обранець.

Політик підкреслив, що попередні напрацювання свідчать - українську медицину врятує лише змішана модель організації СОЗ, яка поєднає кілька джерел фінансування: державні кошти, кошти обов'язкового медичного страхування, приватні кошти громадян та кошти добровільного медичного страхування.

"Платна медицина має бути скасована. Люди не можуть оплачувати власне лікування – у них немає на це грошей. Потрібно зменшити навантаження на гаманці українців і зробити так, щоб лікування оплачувалася не з власної кишені пацієнта, а з солідарних джерел – державного бюджету та обов'язкового медичного страхування. З приходом нової влади політика держави має бути переглянута: ми маємо боротися за життя, а не за скорочення населення", - резюмував Валерій Дубіль.

Зараз ви читаєте новину «За останні чотири роки Україна опустилася на 58 сходинок за індикатором "Охорона здоров'я" - нардеп Дубіль». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути