В Україні започатковують проєкт єдиного аеромедичного простору.
Так Міністерство охорони здоров'я планує запустити цивільну медичну евакувацію тяжкохворих, що також допоможе у розвитку трансплантації, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Він запевняє, що у лютому та квітні МОЗ ініціює запуск двох пілотних проєктів з аеромедичної евакуації у Львові та Києві. Це буде можливо, коли Кабмін схвалить відповідну постанову МОЗ "Про деякі питання створення єдиного аеромедичного простору України", яку розробили спільно з Міністерством внутрішніх справ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хворих евакуюватимуть гелікоптером
За словами Степанова, після того, як уряд прийме цей документ, в Україні зможуть вчасно транспортувати повітряним шляхом анотомічні матеріали та реципієнтів. Першочергово, такою послугою будуть користуватися для трансплантації серця.
"У кожному з обраних для пілотних проєктів регіонів чергуватимуть 24/7 екіпажі та медичні бригади. Отже, повітряні екіпажи вилітатимуть до людей із гострими затримками кровообігу, гострими розладами серцево-судинної системи, гострими порушеннями мозкового кровообігу, опіками 2-го та 3-го ступеня в понад 20 відсотків площі поверхні тіла або опіками електричним струмом чи верхніх дихальних шляхів", - сказав Степанов.
Міністр додав, що також екіпажі посилатимуть у випадках травми хребта, проникаючих поранень тіла, травматичних ампутацій кінцівок, переломів 2 чи більше трубчатих кісток тощо, у випадках масових уражень, стихійних лих, якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, дорожньо-транспортих пригод, сходження снігових лавин та зсуву ґрунту.
В Україні з 1 січня запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин, яка поєднує донорів із реципієнтами. Без такої системи розвиток трансплантації в країні був би неможливий, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу.
Коментарі