Професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров'я та епідеміології Михайло Фаворов пояснив, чим відрізняється потенційна українська вакцина від вакцини Pfizer.
РНК-вакцина нестійка й вимагає зберігання за дуже низьких температур, заявив Фаваров в інтерв'ю УНН.
"У Pfizer отримали прекрасний результат — 90 відсотків людей захищає. Це так звана мРНК-вакцина. Береться РНК і в цьому своєму напрацьованому вигляді "розливається" і пакується, заморожується і доставляється. Велика проблема — це зберігання за температури мінус 70 градусів. РНК нестійка, і якщо вона нагрівається навіть до кімнатної температури, то розпадається. Тому уявити, що найближчі пів року такі вакцини отримають поширення на території країн колишнього СРСР - малоймовірно", - сказав він.
Він також зазначив, що українська вакцина схожа на вакцину компанії "Новартіс" за принципом створення. Вона проходить 3-тю фазу клінічних досліджень.
"Наша вакцина за принципом створення і застосування аналогічна тій, яку тестує "Новартіс". Вона заснована на рекомбінантному білку. Такі вакцини називаються субодиничними. Вони стійкіші та не вимагають особливих морозильних установок і доставлення. Тому її використання в таких країнах, як Україна, набагато ймовірніше й ефективніше, ніж таких ось складних і дуже чутливих до температурного режиму вакцин", - розповів професор.
У США вже здійснили першу повітряну поставку вакцин Pfizer з Брюсселя в аеропорт Чикаго. 10 грудня прийматимуть рішення щодо ліцензії Pfizer, яка подала заявку 20 листопада.
Коментарі