Вчені університету Глазго виявили зв'язок між нездоровим сном і ожирінням. У людини з генетичною схильністю до повноти, яка спить менш як 7 год. і понад 9 год., збільшується ризик ожиріння.
Про це пише ВВС.
Вони провели перше дослідження, в якому проаналізували зв'язок між тривалістю сну та ризиком ожиріння. Вчені використовували в своїй роботі дані UK Biobank - британського сховища біологічних матеріалів.
У тих, хто спить мало, вага перевищена на 2 кг.
На ризик ожиріння впливають також денний сон, нічні зміни й денна змінна робота, коли час виходу працівника на роботу змінюється кожен день, тиждень чи місяць.
"Однак вплив ненормованого сну на вагу тих, у кого немає схильності до повноти - менший. Ці люди ніби вміють справлятися з впливом поганого сну", - говорить доктор Джейсон Гілл, один з авторів дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко позбутися свербіжу шкіри
Результати дослідження свідчать, навіть при генетичній схильності до повноти важливу роль у боротьбі з ожирінням грає спосіб життя.
"Схоже, що люди з високим генетичним ризиком ожиріння повинні приділяти більше уваги своєму способу життя, щоб підтримувати вагу в нормі. Наші дані свідчать, що сон - це ще один фактор, який необхідно враховувати, разом із дієтою та фізичною активністю", - говорить автор дослідження доктор Карлос Селіс.
Коментарі