Використовувати електронні випарники як альтернативне куріння може бути небезпечним.
Вони також містять нікотин, який провокує розвиток різних серцево-судинних захворювань, повідомили в дослідженні німецьких вчених, опублікованому в журналі European Heart Journal.
До експерименту науковці залучили 20 абсолютно здорових людей, які ніколи не курили. І після першого ж використання електронних сигарет або вейпу у них з'явилися проблеми зі здоров'ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені виявили зв'язок між електронною сигаретою та раком
Автори дослідження стверджують, що навіть короткочасний вплив парів нікотинових паличок на стінки судин викликає у некурящих ендотеліальну дисфункцію. Порушується робота ендотелію – головної захисної тканини кровоносної системи. Через це підвищується серцебиття і артеріальний тиск. Існує ризик порушення функцій мозку і пошкодження внутрішніх тканин.
У 20 добровольців, які брали участь в експерименті, після першої ж проби електронних сигарет лікарі зафіксували зміни в організмі. У деяких збільшилася частота серцевих скорочень, у когось зросла напруженість артерій і виникли порушення роботи внутрішньої оболонки судин.
Проводячи лабораторні дослідження, вчені дійшли висновку, що причина такого порушення роботи судин пов'язана з ферментом NOX-2, який і утворюється при випаровуванні пару електросигарети. В нормальних умовах ця речовина виконує захисні функції – захищає організм від бактерій і окисного стресу.
Останнім часом суперечки про користь і шкоду електронних сигарет та інших пристроїв для курців розгорілися із новою силою. Зокрема, після того, як у США фахівці офіційно підтвердили смерть 18 осіб, у яких діагностували легеневі хвороби, характерні для вейпінгу. Водночас у різних куточках світу почастішали випадки важких захворювань, спровокованих саме цими гаджетами для курців.
Тому ставитись до електронних нікотинових випарників, як до "здоровішої" альтернативи традиційним сигаретам не варто.
У США зафіксували близько 800 випадків захворювань легенів, пов'язаних з курінням вейпа. Багатьом з постраждалих потрібен додатковий кисень. Деяких доводилося підключати до апарату штучної вентиляції легень. Каліфорнія виділила кошти у сумі близько 20 млн дол. на рекламну кампанію проти вейпінгу.
Коментарі