Ексклюзиви
Вівторок, 27 жовтня 2020 11:06

У МОЗ планують виявляти коронавірус новими методами

У МОЗ планують виявляти коронавірус новими методами
МОЗ планує закупити тести, які використовують експрес-метод визначення на антиген. Фото: pixabay

Нові методи для діагностики коронавірусу збирається впровадити Міністерство охорони здоров'я.

Скоро можуть почати використовувати тестування на антиген методом ІФА і за допомогою нових експрес-систем, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

У МОЗ зараз не задоволені кількістю тестувань на коронавірус, виходячи з динаміки захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не має статусу розробниці вакцини проти Covid-19

"Нам необхідно додавати інші методи діагностики Covid-19, щоб встановлювати діагноз для лікування", - сказав Степанов.

За його словами, зараз завершуються випробування українських тест-систем на виявлення антигенів методом ІФА. Зараз цей метод вже використовується для визначення антитіл.

"Антиген - це той же вірус. Цей метод також може бути використаний в наших лабораторіях. А лабораторій, які можуть використовувати метод ІФА, значно більше. Вони знаходяться крім наших лабораторних центрів і в наших лікарнях. У такій спосіб ми значно збільшимо кількість тестувань", - додав міністр.

Також МОЗ планує закупити тести, які використовують експрес-метод визначення на антиген.

"Ці тести тільки місяць тому з'явилися в світі. Ми зараз провели переговори з компаніями, яку кількість тестів вони зможуть поставити в Україну. Зараз узгоджуємо нормативний акт про виділення додаткових коштів на закупівлю цих тест-систем", - повідомив Степанов.

За допомогою такого методу планують проводити до 1 мільйона тестувань на місяць.

В Україні п'ять регіонів не встигають перевіряти тести на коронавірус день в день. 12 регіонів тестують всі зразки в день отримання. Найбільша кількість залишків тестів на Covid-19 залишається після робочого дня в Харкові, Києві, Сумах, в Донецькій і Одеській областях, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Зараз ви читаєте новину «У МОЗ планують виявляти коронавірус новими методами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі