Ексклюзиви
Четвер, 29 квітня 2021 19:37

Смертельний спадок дітям: розвінчали п'ять міфів про високий тиск

Смертельний спадок дітям: розвінчали п'ять міфів про високий тиск
Дотримання дієти та зарядка знижує високий тиск. Фото: wworld.com.ua

Високий кров'яний тиск або гіпертонія є поширеною проблемою в Україні. Її деякі експерти називають "тихим вбивцею". В нормі артеріальний тиск має підніматися під час фізичних вправ і падати під час тривалого відпочинку.

Якщо довго затримується на котрійсь позиції, то збільшується ризик різних захворювань. Люди неправильно ведуть себе в такі моменти через міфи, які пов'язані із гіпертонією.

Міф 1: Гіпертонія - це сімейна хвороба, тому її ніяк не виправити

Гіпертонію можуть уникнути навіть ті, хто може бути генетично сприйнятливий до неї. Часто стан розвивається через негативні фактори способу життя. Дотримання дієти, обмежене вживання алкоголю та підвищена фізична активність допоможуть знизити артеріальний тиск незалежно від генетичної схильності.

Міф 2: Високий тиск не є серйозною проблемою

Без лікування високий кров'яний тиск може збільшити ризик ряду проблем зі здоров'ям, включаючи інфаркт, інсульт, захворювання нирок, серцеву недостатність, стенокардію, втрату зору, порушення статевої функції.

З часом підвищений артеріальний тиск може призвести до того, що судини стануть менш еластичними. Це зменшує кількість крові та кисню, що надходить до серця. Також може пошкодити ніжні кровоносні судини мозку, що збільшує ризик їх блокування або розриву.

Міф 3: Високий тиск неминучий з віком

Гіпертонія не є нормальною частиною старіння. Вона спостерігається і у людей середнього та молодого віку.

Певні втручання у спосіб життя можуть значно зменшити ризик розвитку підвищеного кров'яного тиску. Сюди входять зменшення споживання солі, регулярні фізичні вправи, відмова від куріння та здорове харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти здоров'я серця: дієтолог розкрив секрет

Міф 4: Я б помітив симптоми гіпертонії, якби вона у мене була

Єдиний спосіб виявлення гіпертонії - це вимірювання артеріального тиску. Зазвичай немає ознак або симптомів, які б свідчили про наявність у когось гіпертонії.

В даний час близько 75 мільйонів людей страждають на гіпертонію. З них, близько 11 мільйонів людей не знають, що вона в них є.

Міф 5: Коли тиск реагує на лікування, його припиняють

Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря і припиняти прийом ліків тоді, коли дозволять. Лікування гіпертензії може тривати усе життя. Лікарі іноді зменшують дози препарату після досягнення нормального артеріального тиску. Деякі форми лікування повинні продовжуватися протягом усього життя для досягнення хороших результатів.

Високий кров'яний тиск у будь-якому віці може прискорити розвиток деменції - синдрому стійкого порушення розумових функцій унаслідок органічного ураження мозку.

Це доводить дослідження, опубліковане в журналі American Heart Association journal Hypertension.

Зараз ви читаєте новину «Смертельний спадок дітям: розвінчали п'ять міфів про високий тиск». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі