середа, 27 березня 2019 23:28

Симптоми раку грудей: коли слід хвилюватися

Симптоми раку грудей: коли слід хвилюватися
Самообстеження відіграє ключову роль у ранній діагностиці раку молочної залози. ФОТО: healthination.com

На початковому етапі рак молочних залоз протікає практично непомітно. Симптоми зазвичай дають про себе знати в міру прогресування хвороби.

Які з них вимагають негайної уваги, а які не є підставою для тривоги, роз'яснив healthcentral.

1. Ущільнення в грудях. Більшість утворень у молочній залозі абсолютно доброякісні й самі собою розсмоктуються після початку менструації. Якщо місячні пройшли, а ґулька лишилася, важливо звернутися до лікаря.

2. Шишка під пахвою. Появу такої можуть зумовити зміни в організмі, що відбуваються перед початком місячних. Якщо після менструації шишка не зникне, слід відвідати лікаря.

3. Свербіж. За наявності раку свербіж зазвичай відчувається не поверхнево, а ніби зсередини. Поверхневі відчуття можуть бути наслідком подразнення шкіри, що розвинулося як реакція на той чи інший подразник. Якщо свербіж таки внутрішній, одразу панікувати не варто: причиною може бути не лише рак, а гормональний збій або мастит. З'ясувати це допоможе обстеження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відрізнити звичайну родимку від небезпечної

4. Виділення із сосків. Якщо з'являються під час стискання соска й мають молочний, світло-жовтий або світло-зелений колір, то, скоріш за все, є наслідком гормонального збою. Змусити терміново відвідати лікаря має поява липких виділень прозорого або червоно-коричневого кольору, особливо якщо вони виникають без стискання соска.

5. Підвищена чутливість сосків, почервоніння або лущення шкіри на грудях. Такі симптоми можуть бути проявом звичайної екземи. Однак про всяк випадок варто пройти обстеження, адже подібним чином заявляє про себе й одна із форм раку грудей — хвороба Педжета.

6. Біль у молочних залозах. Причиною можуть бути гормональні зміни, пов'язані з приходом місячних. Якщо після завершення менструації боліти не припиняє, слід обстежитися. Особливо насторожити повинна поява на додачу до болю будь-яких змін у грудях: втягнутості соска, почервоніння, висипань чи свербежу.

Рак молочних залоз є одним із найрозповсюдженіших видів онкозахворювань. Як і щодо інших, довкола нього точиться багато вигадок. Ці хибні переконання лише сіють паніку та нерідко заважають ранній діагностиці хвороби. Щоб виправити ситуацію, найпопулярніші міфи про рак грудей розвінчали.

Зараз ви читаєте новину «Симптоми раку грудей: коли слід хвилюватися». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути