Середа, 02 грудня 2020 06:30

Рік тому виявили перший випадок невідомої пневмонії в Китаї

Рік тому виявили перший випадок невідомої пневмонії в Китаї
Причиною запалення легенів у випадку з COVID-19 є коронавірус SARS-CoV-2. Фото: Engin Akyurt: Pexels

2 грудня 2019 року в місті Ухань, яке знаходиться в центральному Китаї, зафіксували перший випадок пневмонії невідомого походження. Згодом було встановлено, її спричинив бетакоронавірус 2019-nCoV.

Коронавірусна інфекція дає ускладнення на легені, серед яких найважче - пневмонія. Ще в Китаї з'ясувалося, що з числа тих, хто отримав позитивний результат тестування і звернувся за медичною допомогою, приблизно 6% мали важку форму захворювання. За даними ВООЗ, люди похилого віку та ті, що мають супутні проблеми, такі як високий артеріальний тиск, проблеми з серцем та легенями або діабет, мають більше шансів перехворіти на важку форму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали шокуючі знімки легенів тяжкохворого Covid-пацієнта

Перші два летальні випадки у китайському Ухані сталися не з молодими людьми. Пацієнти були в цілому здоровими, але зловживали курінням, через що їх легені були послабленими. 61-річний чоловік, вже мав важку пневмонію, коли його привезли до лікарні. Медики намагалися врятувати його житя усіма можливими способами, під'єднали до апарату штучної вентиляції, але й це не допомогло, легені та серце не витримали. Наступною жертвою вірусу став чоловік, який був на вісім років старше від попереднього. Мав гострий респіраторний дистрес-синдром. Помер від важкої пневмонії та септичного шоку.

Пневмонія – це гостре інфекційне запалення легень, яке локалізується перш за все у повітряних міхурцях, що мають назву альвеоли. В здорової людини альвеоли наповнені повітрям і нормально функціонують під час дихання. А у хворого на пневмонію у альвеолах накопичуються слиз та рідина, які викликають біль при диханні та обмежують надходження кисню. Збудниками пневмонії найчастіше бувають бактерії або віруси, що, як правило, передаються при безпосередньому контакті з інфікованими людьми.

Симптоми:

- кашель

- утруднене дихання

- висока температура тіла

- прискорене дихання

- втягнення грудної клітки, коли при вдиханні повітря западає нижня частина грудної клітки, у здорової людини грудна клітки розширюється при вдиханні.

Причиною запалення легенів у випадку з COVID-19 є коронавірус SARS-CoV-2. Коронавірусна пневмонія, за даними ВООЗ, зазвичай уражає легені в трьох фазах: реплікація, або розмноження вірусу, імунна гіперреактивність, руйнування легень.

У перші дні інфекції коронавірус миттєво проникає в клітини легенів. Хворі з легкою формою захворювання зазвичай не мають ознак дихальної недостатності. Натомість з тяжкою - наявна гарячка, частота дихання близько 30 вдихів/хв., дихальна недостатність виражена. Найважчих пацієнтів підключають до апарату штучного дихання.

Зараз ви читаєте новину «Рік тому виявили перший випадок невідомої пневмонії в Китаї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 988
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути