Фонд Future for Ukraine разом із партнерами започаткував ініціативу з протезування та реабілітації військових за кордоном. Працює з провідним Медичним центром ортопедії та протезування (МСОР) у США.
Його власник Майкл Коркоран відкрив 11 клінік у всьому світі. Центр є офіційним партнером Міністерства оборони США і забезпечує протезами військових протягом 17 років.
"Майкл Коркоран сам є протезистом. Встановив понад 2 тисячі протезів. Наприклад, зробив їх Темі Дакворт, сенаторці штату Іллінойс. Вона 36-річною втратила дві ноги в Іраку. Служила там пілоткою гелікоптера", - говорить Олена Ніколаєнко, голова Ради FFU Польща, волонтерка-кураторка зі стратегії та розвитку FFU Україна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приватна медицина під час війни: безоплатна допомога пораненим та послуги для переселенців
За її словами, приклад Темі Дакворт показує, що з функціональним протезом та при гідній реабілітації можливе повноцінне життя.
"Темі вийшла заміж, народила двох дітей, а згодом стала сенатором. Від листопада ми підняли на ноги вже вісьмох військових. Вони проходили протезування й лікування у США і на Мальті. Зараз наша мета – допомогти пацієнту, в якого немає навіть частини тазової кістки. Лікарі сказали, що він більше не зможе ходити. А наш партнер Майкл Коркоран на це відповів: "Привозьте – будемо робити", – коментує Олена Ніколаєнко.
Фонд відправляє військових на лікування завдяки донорам і партнерам. Найбільший внесок зробив сам Майкл Коркоран - він покрив витрати на протези та допоміжні медичні матеріали на суму близько $500 тис.
"Середня сума, яку донатять українці – приблизно тисяча гривень. До зборів долучаються люди з усього світу. Також дуже багато донатять українські діаспори з різних країн. Досить активно нас підтримує Америка. Найкраща просвітницька акція – коли ми демонструємо, як пацієнт, якому лікарі пророкували, що він не зможе більше ходити, починає це робити на протезах", - додає Олена Ніколаєнко.
Детальніше читайте у спецпроєкті "Післявоєнна реконструкція".
Верховна Рада ухвалила в першому читанні два законопроєкти щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій. Один із законопроєктів передбачає, що ВЛК можуть створювати не тільки при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і закладах охорони здоров'я сектору безпеки та оборони, а при державних і комунальних закладах охорони здоров'я.
Коментарі