Карантин не зупинить спалах коронавірусу, а сповільнить пік захворюваності. Це дасть врятувати більше людей. Тому не може бути й мови про послаблення карантину.
Так переконує Вадим Арістов, стратег, інфекціоніст.
"Урядовці не проґавили початку захворювання. Але протидія мала бути ще жорсткіша. Треба було одразу налагодити масштабне тестування й ізоляцію всіх хворих і контактів, як Південна Корея", - розповідає інфекціоніст.
Навіть один день зволікання з правильними заходами може призвести до перевищення ліміту найдефіцитнішого ресурсу – ліжкомісць у реанімації біля апарата штучної вентиляції легень.
За негативного сценарію потрібно 64 тисячі цих апаратів. В Україні задекларували чотири тисячі. Потужність більшості з них розраховано на короткотривалі операції під час наркозу. Людям із двосторонньою пневмонією протягом 10–14 днів цього може не вистачити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коронавірус помолодшав в Україні: назвали небезпечний вік
Є математичні моделі оцінювання хворих за кількістю смертей. Кожна померла людина заразила 800 людей. Офіційна статистика завжди наводить нижчі дані, бо відстає від реальності. Люди заражаються в один день, а діагностують їх у міру звернень і накопичення маркерів вірусу.
Більшість смертей від коронавірусу записують в інші причини.
Найнижчі показники смертності від коронавірусу - наразі в Німеччині. Передумовою, що летальним випадкам вдається запобігати частіше, експерти називають підхід, відмінний від інших країн.
У перші дні епідемії там відстежували ланцюг поширення інфекції, тестували населення й локалізували джерела вірусу.
Коментарі