вівторок, 25 лютого 2025 09:55

Звичка, про яку мовчать: чому "ходити по-маленькому" в душі шкідливо, особливо жінкам

Звичка, про яку мовчать:  чому "ходити по-маленькому" в душі шкідливо, особливо жінкам
Про це має знати кожна: чому не варто справляти малу нужду в душі Фото: pinterest

Від звички, про яку ніхто ніколи не скаже, варто позбутися назавжди.

Йдеться про бажання попісяти щойно ви зайшли в душ помитися.

Лікарі розповіли, до чого призведе такий "ритуал".

Чому в душі хочеться пісяти

Причин, чому хочеться пісяти у воді - у морі, ванній, басейні чи душі - кілька. Це може бути зумовлено реакцією мозку на звук дзюркотливої води. Тобто, мозок звик, що такий звук пов'язаний тільки зі спустошенням сечового міхура, отже, в будь-якій ситуації зі схожим звуковим супроводом мозок почне давати відповідні сигнали сечостатевій системі.

У ситуації, де ніякої дзюркотливої води немає, а в туалет "по-маленькому" хочеться однаково, можна перекласти відповідальність на занурювальний діурез. Це ефект, за якого судини рук і ніг звужуються, а приплив крові посилюється в області життєво важливих органів. Відбувається це під час занурення у велику кількість води - басейн, річку або море. Через звуження судин тиск в організмі збільшується, і нирки активніше фільтрують кров. Тому й процес утворення сечі, тобто діурез, прискорюється.

Також причиною може стати тиск води на тіло, перепади температури, розслаблення м'язів і навіть відсутність психологічних рамок - людина в закритому просторі туалету почувається більш скуто, ніж навіть у душі.

Чи нормально пісяти в душі

Деякі з вас можуть здивуватися, коли дізнаються, який відсоток людей пісяє в душі. Видання Gloucestershirelive пише, що британський магазин сантехніки ShowerstoYou опублікував дослідження, під час якого з'ясувалося, що з 1000 осіб 760 періодично спорожняють сечовий міхур у душі, а 86 британців із 760 опитаних уточнили, що частенько так роблять. Виходить, що кожна 9-та людина з тих, хто в принципі звик ходити в туалет під душем, робить це постійно.

Buzzfeed також провели опитування, в якому взяли участь понад 200 тисяч осіб. З'ясувалося, що майже 190 тисяч з них також "полегшуються" в душі.

Чому не можна пісяти в душі

Експертка з чистоти під ніком @madamesweat у своєму Instagram пояснила, чи можна пісяти в душі, які переваги й недоліки має така звичка. З одного боку, випорожнення таким чином дає змогу економити воду - її витрата в туалеті все одно більша, ніж у душі. Також важливим є і питання гігієни, адже після сечовипускання можна відразу помитися.

Однак експерт запевняє, що якщо постійно ходити "по-маленькому" в душі, мозок формує звичку, і рано чи пізно людина почне хотіти до туалету щойно опиниться у воді.

У коментарях під відео публіка влаштувала гарячу суперечку - одні підписники були шоковані самим фактом того, що хтось узагалі ходить в туалет в душі, а інші стверджували, що їм подобається так робити, і нічого змінювати вони не збираються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дев'ять порад, як правильно приймати ванну після важкого дня

Крім формування шкідливої звички, є й більш серйозні ризики для здоров'я - про це пише медичне видання Health. У матеріалі сказано, що якщо вам хочеться сходити в туалет у душі, то краще робити це тільки у себе вдома.

У громадських душових високі ризики зараження інфекцією сечостатевих шляхів або золотистим стафілококом - ви ж не знаєте, які бактерії залишилися після попередньої людини, і наскільки ретельно було вимито кабінку.

Жінкам медики і зовсім не рекомендують пісяти в душі, особливо стоячи. У такому положенні сечовий міхур не може повністю розслабитися і витіснити всю скупчену сечу. Це в підсумку призводить до поступового ослаблення тазового дна, а слабке тазове дно - це ризик нетримання сечі або регулярних позивів до сечовипускання в майбутньому.

Лікарі повністю розвінчали процесу міф про те, що під час застуди не можна митися. Насправді, не варто нехтувати особистою гігієною при хворобі.

В першу чергу слід зробити середню температуру води, щоб вона не була занадто гарячою і занадто холодною.

Зараз ви читаєте новину «Звичка, про яку мовчать: чому "ходити по-маленькому" в душі шкідливо, особливо жінкам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути