Наукові дослідження показують, що сон необхідний у будь-якому віці. Він додає сили розуму, відновлює організм і зміцнює практично всі його системи.
Але інколи спати людині хочеться постійно. Чому так відбувається та як цьому зарадити, пише Sleep Foundation.
До підвищеної сонливості найчастіше призводять втома, стрес, різні хронічні захворювання або прийом деяких ліків, наприклад, антидепресантів.
За словами вчених, здоровий сон протягом 7-9 годин на добу корисний для організму. У той же час надмірний - підвищує ризик розвитку хвороб серця, цукрового діабету другого типу, депресії та ожиріння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сонний параліч: які симптоми та як із ним впоратися
Науковці розробили рекомендований час сну для різних вікових груп. У кожній групі представлено рекомендований діапазон тривалості нічного сну для здорових людей. У деяких випадках спати на годину більше або менше загального діапазону може бути прийнятним залежно від обставин.

Причини підвищеної сонливості можуть бути психологічними: стрес, депресія, занепокоєння. До фізичних причин відносять залізодефіцитну анемію, знижену активність щитовидної залози, апное уві сні, побічні ефекти ліків та деяких харчових добавок. Постійно хотіти спати можна через спосіб життя та звички. До них відносять надмірне вживання алкоголю та кофеїну, нічні робочі зміни.
Існують й інші стани, через які хочеться спати довше, але якість сну при цьому не страждає. Це, наприклад, нарколепсія - захворювання головного мозку, яке порушує цикли сну та неспання в організмі. Відносять до таких причин і синдром відстроченої фази сну - розлад, при якому циркадний ритм або біологічний годинник не дають спати в передсвітанковий час, через що важко прокидатися вранці. Причиною може бути й ідіопатична гіперсомнія - захворювання, яке викликає надмірну сонливість з невідомих причин.
Тим, у кого сонливість не минає навіть після сну й перепочинку, науковці радять звернутися до лікарів. Вони визначать причину сонливості та призначать необхідне лікування.
Як позбутися безсоння після коронавірусу: сомнолог Дар'я Пилипенко дає 12 порад.
Коментарі