Україна робить усе можливе для того, щоб зареєструвати препарат Pfizer.
Компанія проводить переговори з державою щодо поставки вакцини, заявила генеральна директорка Pfizer Ukraine Зоряна Цілик під час онлайн-зустрічі "Глобальний огляд економіки України", пише "Інтерфакс-Україна".
"Вакцинація - це складний логістичний процес... Але ми не можемо розпочати детальну комунікацію, доки препарат не зареєстрований в Україні. Ми робимо все, щоб це відбулося якомога швидше. Усі уряди укладали договори ще в липні, потрібно було (Україні. - Gazeta.ua) це зробити раніше. Ми робимо все, щоб вакцина була в Україні. Тривають переговори - надія є, шанси хороші", - сказала вона.
За її словами, Україна має розпочати впровадження паспорту вакцинації.
"Було б добре запровадити електронний паспорт вакцинації, адже практично всі вакцини потребують 2 ін'єкцій, і це необхідно якось відстежити. Зручно було б мати дані про вакцинацію у телефоні, якщо ти хочеш пересуватися світом", - зазначила директорка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комбіновані вакцини від коронавірусу тестуватимуть на людях
Також вона додала, що створити сприятливі умові для транспортування препарату не так складно.
"Вакцину поставляють у спеціальних термобоксах, які підтримують необхідну температуру 5 тижнів. У Європі вакцину розвозить логістична компанія FedEx", - запевнила Цілик.
У планах компанії до 2021 року вивести на український ринок 8 нових молекул.
"Ми маленький ринок для Pfizer. Якщо великі розвинені ринки виводять 1-3 нові молекули за рік, то ми цьогоріч плануємо вивести 8 молекул. Коли ти виводиш на ринок нові препарати, то це не джерело доходів. Потрібно багато інвестувати - це стосується реєстрації, ввезення тощо. Доступ до інноваційних препаратів можна організувати навіть за такого рівня фінансування, який є зараз. Просто необхідно поліпшити структуру витрат", - пояснила вона.
Щоб уберегти свої персональні дані, експерти радять не робити селфі з карткою про вакцинацію. Окрім цього, шахраї можуть використати фото для підробки документу про щеплення.
Коментарі