
Дисбактеріоз піхви мало хто з жінок бачить відразу. Він у перший тиждень протікає без симптомів. У нормі у жінки не повинно бути ніяких виділень або небагато прозорих і без запаху. Про це розповіла Gazeta.ua Людмила Хомінець, гінеколог Малинської районної лікарні.
"Дисбактеріоз піхви це не хвороба, а порушення нормальної мікрофлори піхви. Він може не проявлятися 7-10 днів. Коли інкубаційний період проходить, з'являються перші ознаки дисбактеріозу", - каже лікар.
Жінка відчуває печіння, свербіж у піхві та біло-жовті виділення із неприємним запахом протухлої риби. Причиною є порушення балансу бактерій та мікроорганізмів у статевих органах, переохолодження, зміна клімату, інфекції, що передаються статевим шляхом та відсутність особистої гігієни.
"Мікрофлора піхви у кожного своя. У здорової жінки чисельність лакто- та біфідобактеріій чітко контролюється один одним. Якщо є, наприклад, порушення гормонального фону, в організмі змінюється процес вироблення гормонів. На це впливає нерегулярне статеве життя або часта зміна партнерів, вагітність, пологи, аборти, порушення циклу, статеве дозрівання та клімакс", - говорить гінеколог.
Через збої з виробленням гормонів, зокрема, виникає загроза переривання вагітності. Щоб цього не сталося вагітним дають гормональні засоби. Вони у цьому допомагають, проте мають і свої наслідки вже для народжених малят. У дорослому віці від них може порушуватись менструальний цикл і страждати яєчники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венеролог розповів про етапи ураження сифілісом
"Жінки забувають змінювати тампони кожні 2 годин, а прокладки через 3-4 год. Після цього часу в піхві створюються умови для розмноження хвороботворних мікробів", - каже лікар.
Лікують дисбактеріоз в два етапи. Знищують патогенні мікроорганізми, а потім відновлюють нормальну мікрофлору. Допоможуть протигрибкові свічки та таблетки. Для відновлення та підвищення імунітету потрібні свічки з біфідобактеріями. Якщо не лікувати дисбактеріоз через місяць він стане хронічним і переросте у запалення матки, а потім у безпліддя.
Коментарі