неділя, 31 січня 2021 17:46

Окситоцин під час пологів – за і проти: думка доули

Автор: надала Інга Родіна
  Більшість жінок після введення синтетичного окситоцину скаржаться на те, що перейми стали болючішими
Більшість жінок після введення синтетичного окситоцину скаржаться на те, що перейми стали болючішими

Іноді для пришвидшення пологів лікарі колять окситоцин. Доула Інга Родіна розповіла журналу "Країна", коли ці уколи потрібні, а коли можна обійтися і без них.

"Окситоцин – гормон, який виробляється в організмі людини щодня. Під час сексуального задоволення, крім ендорфінів, виділяється окситоцин. Його ще називають гормоном любові. Він скорочує матку під час пологів і викликає регулярні перейми. В цілому організм сам справляється з ситуацією – коли свої ж гормони стимулюють матку і її розслабляють. Все знаходиться в балансі. Коли ж процес пологів виходить за рамки медичної норми, застосовується синтетичний окситоцин. Оскільки він синтетичний, реакція на нього у різних жінок різна. Більшість жінок після введення синтетичного окситоцину скаржаться на те, що перейми стали болючішими.

Лікарі звинувачують доул в тому, що вони буцім забороняють капати окситоцин. По-перше, доули не можуть нічого забороняти. Якщо доула поводиться правильно й коректно і не виходить за рамки своєї професії. Але жінка, приймаючи рішення, капати чи ні, часто радиться з доулою. Жінка часто хоче, щоб доула приняла рішення за неї. Я пояснюю: "Ти будеш почуватися так-то. Окситоцин, безумовно, скоротить час пологів. Але у тебе є вибір. Ти можеш погодитися, а можеш спробувати знайти десь сили і постаратися самостійно з цим справитися".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епідуральна енестезія порушує природний процес пологів - доула

Не секрет, чому лікарі часто хочуть пришвидшити затяжні пологи. Глибока ніч, лікарі вже хочуть пошвидше розродити цю жінку і піти лягти спати. Якщо причина в цьому і якщо жінка відчуває сили з ситуацією справлятися, ми продовжуємо жити далі у своєму ритмі. Або ж лікарі кажуть: "Гратися вже не можна, тому що є ризики", тоді на окситоцин варто погодитись.

Так, жінка радиться з доулою, але як доула я на приймаю рішення за жінку", - каже Інга Родіна.

Повну версію розмови з доулою Інгою Родіною читайте в свіжому номері журналу "Країна".

Окситоци́н — гормон паравентрикулярного ядра гіпоталамуса, що транспортується в нейрогіпофіз (задню долю гіпофіза), де накопичується і виділяється в кров.

Мускулатура матки містить чутливі до окситоцину рецептори сімейства G-протеїнозалежних рецепторів. Окситоцин спричиняє скорочення гладкої мускулатури матки, збільшуючи внутрішньоклітинну концентрацію кальцію, імітуючи таким чином родові перейми при нормальній, спонтанній скорочувальній діяльності матки і тимчасово перешкоджаючи кровотоку в матці.

Зараз ви читаєте новину «Окситоцин під час пологів – за і проти: думка доули». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути