
Іноді для пришвидшення пологів лікарі колять окситоцин. Доула Інга Родіна розповіла журналу "Країна", коли ці уколи потрібні, а коли можна обійтися і без них.
"Окситоцин – гормон, який виробляється в організмі людини щодня. Під час сексуального задоволення, крім ендорфінів, виділяється окситоцин. Його ще називають гормоном любові. Він скорочує матку під час пологів і викликає регулярні перейми. В цілому організм сам справляється з ситуацією – коли свої ж гормони стимулюють матку і її розслабляють. Все знаходиться в балансі. Коли ж процес пологів виходить за рамки медичної норми, застосовується синтетичний окситоцин. Оскільки він синтетичний, реакція на нього у різних жінок різна. Більшість жінок після введення синтетичного окситоцину скаржаться на те, що перейми стали болючішими.
Лікарі звинувачують доул в тому, що вони буцім забороняють капати окситоцин. По-перше, доули не можуть нічого забороняти. Якщо доула поводиться правильно й коректно і не виходить за рамки своєї професії. Але жінка, приймаючи рішення, капати чи ні, часто радиться з доулою. Жінка часто хоче, щоб доула приняла рішення за неї. Я пояснюю: "Ти будеш почуватися так-то. Окситоцин, безумовно, скоротить час пологів. Але у тебе є вибір. Ти можеш погодитися, а можеш спробувати знайти десь сили і постаратися самостійно з цим справитися".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епідуральна енестезія порушує природний процес пологів - доула
Не секрет, чому лікарі часто хочуть пришвидшити затяжні пологи. Глибока ніч, лікарі вже хочуть пошвидше розродити цю жінку і піти лягти спати. Якщо причина в цьому і якщо жінка відчуває сили з ситуацією справлятися, ми продовжуємо жити далі у своєму ритмі. Або ж лікарі кажуть: "Гратися вже не можна, тому що є ризики", тоді на окситоцин варто погодитись.
Так, жінка радиться з доулою, але як доула я на приймаю рішення за жінку", - каже Інга Родіна.
Повну версію розмови з доулою Інгою Родіною читайте в свіжому номері журналу "Країна".
Окситоци́н — гормон паравентрикулярного ядра гіпоталамуса, що транспортується в нейрогіпофіз (задню долю гіпофіза), де накопичується і виділяється в кров.
Мускулатура матки містить чутливі до окситоцину рецептори сімейства G-протеїнозалежних рецепторів. Окситоцин спричиняє скорочення гладкої мускулатури матки, збільшуючи внутрішньоклітинну концентрацію кальцію, імітуючи таким чином родові перейми при нормальній, спонтанній скорочувальній діяльності матки і тимчасово перешкоджаючи кровотоку в матці.
Коментарі