З різноманітними інфекціями, як правило, борються антитіла.
Бувають ситуації, коли імунна система виділяє ті, які помиляються і атакують органи свого ж тіла, пише Nature.
Можуть виникнути й гірші моменти, коли антитіла починають боротьбу з імунною системою загалом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці розвіяли міфи про зміну ДНК через нову вакцину
Учені дослідили, що ці автоматичні антитіла пояснюють, чому хтось переносить коронавірус важко. Перебіг хвороби 194 пацієнтів з коронавірусом вивчили науковці Акіко Івасакі й Арон Рінг в Єльській школі медицини в місті Нью-Хевен, штат Коннектикут у США. Результати показали, що у хворих, чий стан був найгіршим, рівень активності автоантитіл був високим. Деякі з цих шкідливих антитіл атакували імунні клітини,що зменшувало можливість організму боротися з коронавірусом. Інші автоантитіла атакували нервову систему, серце, печінку чи сполучні тканини.
Водночас ні 1 вид автоантитіл не був достатньо поширеним для використання у відділенні людей з коронавірусом від незаражених. На думку авторів дослідження, різноманіття таких шкідливих антитіл може пояснити, чому виникають різні ускладнення після коронавірусу.
У більшості перехворілих на коронавірус виявили велику кількість антитіл за 6 місяців після інфікування. Про це пише фінське видання YLE. Дослідження Національного інституту здоров'я і добробуту Фінляндії показало, що люди, які інфікувались Covid-19 навесні, мають в організмі антитіла. У вибірку потрапили понад 1 тис. дорослих, які отримали підтверджений позитивний тест на коронавірус протягом останніх 6 місяців.
Коментарі