
Люди з кишковим розладом часто відчувають нудоту і блювотні позиви. Все це змушує відмовитися від прийому їжі. Млявість, підвищена температура і загальне нездужання теж не сприяють гарному апетиту. До того ж багато хто вважає, що їжа буде посилювати діарею. Тому часто люди з діареєю воліють голодувати. Та чи правильне це рішення? Коли і як можна повернутися до звичної дієти?
Дані досліджень говорять про те, що прийом їжі треба відновити якомога раніше. З їжею ми отримуємо необхідні солі і воду, які організм втрачає разом з блювотою і проносом. Але є одна умова – необхідно спочатку налагодити активне відпаювання. Саме відновлення рідини є ключовим моментом в лікуванні діареї.
Пити треба починати відразу ж. Лікар може призначити спеціальні сольові розчини, які продаються в аптеках. Їх можна чергувати з водою, чаєм, компотом або відваром із сухофруктів. Від солодких напоїв (соки, кола) бажано тимчасово відмовитися, оскільки вони можуть посилити пронос . Все це не тільки відновить втрати рідини, але і поліпшить самопочуття і зменшить нудоту. Якщо нудота не дає пити, можна прийняти протиблювотний засіб, проте варто попередньо проконсультуватись з лікарем.
Їсти можна відразу після того, як пройшла нудота і людина почала активно пити. Звичайно, спочатку мова не йде ні про що жирне або смажене. Так само варто уникати важких для травлення продуктів, таких як бобові, горіхи і листова зелень.
Лікування діареї: з яких продуктів почати
Великою популярністю користується дієта з високим вмістом легкозасвоюваних вуглеводів, в яку входять тости або сухарі з білого хліба, яблучне пюре, ягідний кисіль, банани, рис і вівсяна каша на воді. Ці продукти легко переварити, і вони дають достатню кількість енергії, яка необхідна організму для відновлення.
Цієї дієти можна дотримуватися в перші день-два гострої діареї і поступово повертатися до звичного харчування.
Коментарі