Ексклюзиви
Понеділок, 22 лютого 2021 20:05

Лікар розповів, як носіння медичних масок шкодить зубам і яснам

Лікар розповів, як носіння медичних масок шкодить зубам і яснам

Стоматолог Геннадій Шаргородський розповів, що носіння медичних масок впливає на здоров'я зубів і ясен.

Лікар вважає, що прикриття протягом тривалого часу рота і носа може провокувати сухість у роті через відсутність потоку вологи. В таких умовах розвиваються шкідливі мікроорганізми, що може сприяти виникненню карієсу і захворювань ясен.

"Тому носити маску необхідно, але треба якимось чином робити перерви, для того щоб всі ці патологічні мікроорганізми мали вихід з порожнини рота", - розповів лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заможні країни замовили на мільярд доз вакцин більше, ніж потребують

Шаргородський вказав, що через носіння масок може також відчуватися неприємний запах з рота. У зв'язку з цим він рекомендував в період пандемії коронавірусу частіше чистити зуби і полоскати рот водою. З цією проблемою зазвичай стикаються курці і ті, хто часто їсть солодке. Однак в деяких випадках неприємний запах з рота може виявитися ознакою небезпечної хвороби.

Через введення карантинних обмежень протягом усього епідеміологічного сезону 2020-2021 року лікарі в Україні не виявили вірусу грипу.

Про це повідомила завідувачка відділом вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Алла Мироненко.

Зараз ви читаєте новину «Лікар розповів, як носіння медичних масок шкодить зубам і яснам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі