Ексклюзиви
понеділок, 23 вересня 2024 09:37

Коли снідати, обідати та вечеряти, щоб схуднути: науковці вивели формулу

Коли снідати, обідати та вечеряти, щоб схуднути: науковці вивели формулу
Схуднете без зусиль: науковці визначили точний час для сніданку, обіду та вечері Фото: pinterest

Сніданок, обід та вечеря у чітко визначений час може вплинути на процес схуднення.

До такого висновку дійшли науковці після проведеного дослідження, пише GoodTo.

"Дотримання ефективної дієти, яка складається з продуктів, які спалюють жир, допоможе вам скинути зайву вагу. Але якщо ви серйозно підійдете до часу приймання їжі, це вплине на те, наскільки людина відчуває голод протягом дня. Про це стверджує особиста тренерка Медді Бідулф.

Насправді, жодного секрету не існує. Якщо ви хочете, щоб на вазі зменшувалися цифри, потрібно дотримуватися дефіциту калорій. Але існують такі періоди, коли людський організм вибрачає більше калорій без особливих зусиль.

В який час потрібно їсти, щоб схуднути

Згідно з дослідженнями Університету Мурсії (Іспанія), найкращим часом для сніданку є період між 7:00 - 7:11 ранку.

Обідати потрібно в районі 12:30 та 13:00, але найкращим часом для денного приймання їжі вчені вважають 12:38.

Коли справа доходить до вечері, необхідно вкластися у період між 18:00 та 18:30, але оптимальним часом є 18:14. При цьому їсти потрібно небагато.

Що робити з перекусами

Дослідження показало, що перекушувати найкраще об 11:01, 15:14 та 21:31. Це ті моменти, коли сила волі людини може підводити і організм буде відчувати легкий голод.

Провідна наукова співробітниця Food Marble, докторка Клер Шорт стверджує, що перекушувати слід тоді, коли утворюється чотиригодинна перерва між основними прийманнями їжі чи після інтенсивного тренування.

Серед закусок краще обирати ті, які безпечні для фігури. Це, за словами, спеціалістки, продукти багаті на клітковину в поєднанні з високим вмістом білка. Так ви будете довше відчувати ситість. Краще заздалегідь планувати свої перекушування.

Як схуднути, якщо ви "сова"

Хто фізично не може прокинутися о 7 ранку, щоб поснідати, Клер радить таким людям снідати не пізніше, ніж через годину після пробудження. Так ви будете тримати свої гормони голоду під контролем та довше відчуватимете ситість. Щодо часу, який ви обираєте для того, щоб поїсти, докторка Шорт запевняє, що тут важливо дотримуватися балансу. Головне розподілити приймання їжі так, щоб зберегти енергію. Наші тіла добре реагують на рутину, тому ідеально дотримуватися обіду о 13:00 та вечері о 18:00, якщо цього дозволяє ритм життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що станеться, якщо регулярно пізно вечеряти

Також вона не рекомендує пропускати приймання їжі, навіть якщо здається, що так ви зможете схуднути. Наприклад, через пропуск сніданку вага може навпаки збільшуватися, а метаболізм порушуватися. Якщо ви поснідаєте, то будете менше відчувати голод до обіду, що вбереже від імпульсивних перекушувань.

2021 року Університет Осаки провів дослідження, яке показало, що люди, які пропускають обід або вечерю, більш схильні до набирання зайвої ваги. А ще це погіршує нічний сон і скорочує його приблизно на одну годину.

Щоб перекусити пізно ввечері, не обов'язково брати чипси або печиво. Тим більше, вживання гострої, жирної або смаженої їжі може спричинити розлад шлунку, а продукти з великою кількістю доданого цукру можуть спричинити стрибки рівня глюкози в крові.

Коли справа доходить до пізнього перекусу, потрібно враховувати дві поживні речовини: білок і клітковину. Кисломолочний сир - найкращий пізній перекус для схуднення, який рекомендують дієтологи.

Зараз ви читаєте новину «Коли снідати, обідати та вечеряти, щоб схуднути: науковці вивели формулу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути