вівторок, 23 грудня 2014 17:02

Харчові неврози: причини і наслідки булімії і анорексії

Моделі з подіумів і модні журнали диктують нам моду на струнке і підтягнуте тіло. Саме з цієї причини щодня тисячі жінок сідають на дієту. Але як відрізнити здорове бажання тримати себе в хорошій формі від хворобливого божевілля через їжу?

 

Харчовий розлад - це психологічний стан дискомфорту, пов'язаний з прийомом їжі. У нормальній ситуації людина, регулярно приймаючи їжу і розуміючи необхідність здорового харчування, не повинна відчувати неприємних відчуттів, але в ситуації з харчовими розладами процес прийому їжі стає нав'язливою ідеєю у бік сильного урізання раціону, або навпаки, його збільшення.

Причинами розладів прийому їжі є в основному психологічні проблеми людини:

- відсутність взаєморозуміння з батьками, брак любові в дитинстві, сварки і ранній розлучення батьків;

- неприйняття власної зовнішності - дисморфофобія;

- нескінченна пропаганда ідеального тіла в ЗМІ;

- нав'язливе бажання бути в центрі уваги;

- розчарування в житті і тривога за майбутнє, сильні стреси на тлі звільнення, розлучення або смерті близьких людей.

Найбільш поширеними харчовими порушеннями є анорексія і булімія. Нервова анорексія являє собою повну або часткову відмову від їжі, хвора людина не розуміє, як вона виглядає насправді і сприймає себе набагато товщою, ніж вона є насправді.

 

Наслідки анорексії можуть бути дуже плачевними: від поганого самопочуття та зовнішнього вигляду до летального результату. За статистикою від анорексії вмирає кожен 10-й хворий, смерть може настати через порушення в роботі внутрішніх органів або через суїцид.

Булімія - це "зворотна" анорексія, у цьому стані людина не може контролювати свій апетит і поглинає їжу без розбору у величезних кількостях. Після таких "харчових атак" настає гнітюче почуття провини, і часто хворий викликає блювоту, щоб позбавиться від їжі. Чим занедбаніша булімія, тим частіше трапляються напади.

 

Наслідками булімії, крім вкрай важкого психологічного стану, є серйозні порушення роботи шлунку і кишечника, аж до необхідності операції. Також, через напади блювоти і присутність шлункового соку у роті, руйнується емаль і виникає ризик втрати зубів.

Потрібно пам'ятати, що анорексія і булімія-це серйозні захворювання, які можуть призвести до смерті. За статистикою з серйозними харчовими розладами у світі стикається близько 5% жінок і основна група ризику - це дівчата у віці від 12 до 24 років. Щоб не допустити хворобу в свою сім'ю, звертайте увагу на поведінку близьких, частіше приділяйте їм увагу, говоріть слова підтримки і влаштовуйте сімейні посиденьки зі смачною домашньою їжею.

Зараз ви читаєте новину «Харчові неврози: причини і наслідки булімії і анорексії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути