"Відлучати дитину від грудей потрібно лагідно і поступово, бо вона – такий же повноцінний учасник процесу, як і мати", - каже блогерка і мати трьох дітей Роза Туманова.
Вона розповіла Gazeta.ua про переваги і труднощі грудного вигодовування, а також про старі стереотипи щодо нього, які насправді виявляються помилковими.
"Спочатку я думала, що грудне вигодовування - це пекло. Все через неправильний підхід тих, хто на цьому не розуміється.
Я народила першу дитину в 19 років. В пологовому просто дали цицьку в рота дитині, показали, як годувати. Потім почалися бабусині поради ще з Радянського Союзу, бо їх так вчили. Наші бабусі і мами робили те, що їм говорили педіатри, які не зналися на грудному вигодовуванні. Я не знала кому вірити.
Радили зціджувати перше молоко, мовляв, бо там вода. Насправді ні. Казали зціджувати кожні три години і вдень, і вночі. Ви уявляєте це пекло? Я не спала, як мумія була. Але одного дня я проспала чотири години. Розігнала собі молоко настільки, гіперлактацію собі зробила, що груди затверділи, як кам'яні, і стали дуже гарячі. Мама приїздила мені його розцідити. Я навіть коли дитину народжувала, не кричала, а коли розціджувала молоко, кричала від болю. Мала півтора літра молока зайвого, яке просто стояло в баночках.
Казали, не можна часто годувати, бо дитина плакатиме. Насправді немовля плакало не від молока, а від колік.
Коли я перестала виконувати всі ті дурні непотрібні поради, годувала дитину за вимогою, зробила спільний сон, як тоді все прекрасно стало. Я зрозуміла, що грудне вигодовування може приносити радість. У мене двоє дітей виросли без пляшечки, без соски. Насправді соска потрібна тільки тій дитині, яку неможливо годувати грудьми, наприклад, бо мама хворіє і приймає якісь ліки.
Грудне вигодовування – це більше ніж просто годування. Це і зв'язок з мамою, і довіра, і заспокоєння для дитини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Коли балотувалася в депутатки, написала "членкиня". З мене сміялися" - блогерка
Мами роблять неправильно, коли намащують груди зеленкою. Це великий стрес для маляти – переривати такий зв' язок з мамою. Годування треба зменшувати поступово – зводити до одного разу, а потім говорити дитині – ти вже, наприклад, великий для цього, лагідно пояснювати. Дитина – такий самий повноцінний учасник вигодовування, як і мати. Тому вирішувати одноосібно лише мати за дитину не може", - робить висновок Роза Туманова.
Грудне вигодовування позитивно впливає на розумові здібності дитини.
Немовлята, які їдять молоко матері кілька місяців з моменту народження, отримують вищі результати з нейрокогнітівних тестів у 10-річному віці.
Дослідження проводили вчені з Інституту нейробіології ім. Дель Монте при медичному центрі Університету Рочестера, пише Daily Mail.
Коментарі