четвер, 17 листопада 2016 14:49

Гаряча лінія для курців запрацює в Україні

Автор: Катерина Романчук
 

В Україні з'явиться національний сервіс для надання допомоги у припиненні куріння. Усі бажаючі зможуть отримати консультацію як відмовитися від цієї звички. У нього буде входити "гаряча" телефонна лінія, веб-сайт та група у соціальній мережі Facebook "Кидаємо курити разом". Про це сьогодні заявила Наталія Король, фахівець із неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні.

"Відповідно до результатів дослідження стало відомо, що 1,5 мільйони українців щороку роблять спроби кинути курити. Їм потрібна крім власних мотивів, зовнішня допомога. На сьогодні в Україні її немає, тому ми маємо докласти зусиль для її створення", - каже Наталія.

Половина курців мають фізичну залежність від нікотину. Лише 5 % з них можуть самостійно кинути курити. Недостатньо, щоб окремі люди купували медичні препарати. Має бути створена національна стратегія по відмові від куріння, одним із ключових елементів якої має стати розробка та затвердження стандартів надання допомоги при відмові від куріння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медики світу вимагають заборони паління електричних цигарок в публічних місцях

"Успішним прикладом створення цього сервісу може похвалитися Туреччина. Там по електронній пошті людям надсилають знижки для придбання медикаментів на місяць лікування тютюнової залежності. У Великобританії нікотин-замісна терапія є безкоштовною для усіх, хто хоче кинути палити та отримав призначення від лікаря", - каже Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров'я.

Запрацює в березні. Ппрограму розробили спільно Міністерство охорони здоров'я та українське Бюро ВООЗ.

Автор: Катерина Романчук
 
Зараз ви читаєте новину «Гаряча лінія для курців запрацює в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути