![Чи ефективні вакцини, які отримає Україна, від штамів мутованого коронавірусу](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1012/1012935_w_300.jpg?v=0)
У лютому Україна отримає 117 тис. доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech.
Про це написав головний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook.
"Паралельно протягом першого півріччя, розпочинаючи з лютого, ми зможемо отримати від 2,2 до 3,7 мільйона доз вакцини AstraZeneca/Oxford для наступних етапів кампанії. І це тільки в рамках механізму COVAX", - зазначив Ляшко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали умови, за яких не щепитимуть людей, що перехворіли Covid-19
За словами експертів, наскільки вакцини будуть дієві - невідомо. Для цього необхідний досвід інших країн.
"Подивимося по Ізраїлю. Він перший у світі завершить щеплення, певно, усього населення Ізраїлю. Як вони почнуть хворіти, або не будуть, за місяць, після 2-го етапу щеплення, отоді й буде видна ефективність, наприклад, Pfizer. Чи допоможе вберегти імунітет, бо багато даних про те, що імунітет не стійкий. І триває недовго. Про це свідчать, зокрема, повторні випадки зараження коронавірусом", - зазначив Олег Мусій, медичний директор сервісу DocRadar, міністр охорони здоров'я 2014 року.
Найближчим часом розробник вакцин Pfizer подасть документи на реєстрацію препарату в Україні. Вакцинуватись українці зможуть добровільно і безкоштовно.
Коментарі