Гіпертонікам потрібно менше вживати продуктів, що містять сіль, насичені жири та солодощі.
Так вважає український лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.
Є дуже багато "прихованої солі", яка міститься в ковбасних виробах, сосисках, сирах, консервах, напівфабрикатах, хлібі.
За словами Скиталінської, сіль негативно впливає на серцево-судинну систему.
"Слід зменшити вживання солі, тому що вона викликає спазм судин різного калібру, веде до підвищення тиску. Що стосується продуктів, які мають насичені жири, то це - не тільки сало і масло, це також і смажена їжа. Особливо це стосується продукції, що містить нездорові жири, маргарин, трансжири (тобто в основному всі напівфабрикати)", - висловилася вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні найвища смертність через неправильне харчування - вчені
Людям, схильним до гіпертонії, потрібно вживати в їжу овочі, фрукти та насіння, а також всіляко уникати малорухливого способу життя.
"Слід виключити всі солодощі, а також білий хліб, тому що всі вони в 90% перетворюються в жир і осідають всюди, де тільки можна в організмі - під шкірою, у печінці, підшлунковій залозі, в судинах, м'язових волокнах і т .д. Тому людям, схильним до гіпертонії, треба покласти в основу свого раціону овочі (свіжі і термічно оброблені), невелику кількість фруктів, ягоди, горіхи, насіння. І обов'язково потрібно включити в щоденний режим життя багато-багато руху (не менше години, а краще - півтори). Це може бути ходьба, наприклад, по сходах, різні вправи, зокрема, вправи з власною вагою (віджимання, присідання, махи ногами і т. д.)", - резюмувала вона.
Вчені Єнського університету імені Фрідріха Шиллера в Німеччині склали рейтинг країн із найвищим рівнем смертності від серцево-судинних захворювань через неправильне харчування.
На першому місці – Україна. А загалом до першої "двадцятки" потрапили 14 країн колишнього СРСР.
Коментарі