Ексклюзиви
Середа, 12 травня 2021 06:31

День медсестри; народилася засновниця професії

День медсестри; народилася засновниця професії
Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Фото: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

12 травня починаючи з 1997 року в Україні відзначають день медичної сестри. Засновницею цієї справи в науковому аспекті вважається Флоренс Найтінгейл. Вона в 1860 році відкрила школу, яка не підпорядковувалась лікарні, а була автономним світським навчальним закладом.

На той час підготовка медичних сестер складалася з однорічного навчання і двох-трьохрічного практикування в госпіталях. Реформа Флоренс Найтінгейл привела до того, що професію медичної сестри визнали у суспільстві. Саме тому 1860 рік ВООЗ вважає днем народження нової професії – медична сестра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перерізала горло пацієнтам та розповіла про це чоловіку: подробиці вбивства в лікарні

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер.

Сучасна медсестра - співробітник, який виконує всі призначення лікаря. Повинна володіти глибокими знаннями з клінічної фармакології, тому що стандарти та протоколи лікування тієї чи іншої хвороби пропонують широкий арсенал лікарських засобів.

Перелік трудових обов'язків будь-якої медсестри залежить від посади й спеціалізації. Об'єднуючим аспектом є необхідність надання допомоги та догляду за пацієнтами.

Поліція німецького міста Вільгельмсхафен у федеральній землі Нижня Саксонія почала розслідування відносно співробітниці Німецького Червоного Хреста. Її підозрюють в тому, що 21 квітня під час роботи в місцевому центрі вакцинації вона підмінила вакцину від коронавірусу BioNTech фізрозчином.

Зараз ви читаєте новину «День медсестри; народилася засновниця професії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 556
Голосування Хто виграє футбольне Євро-2020/21?
  • 1) Франція
  • 2) Іспанія
  • 3) Німеччина
  • 4) Англія
  • 5) Італія
  • 6) Португалія
  • 7) Бельгія
  • 8) Нідерланди
  • 9) інша збірна
Переглянути